خانه تحلیل قیمت تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 30 جولای، (12 مرداد)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 30 جولای، (12 مرداد)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 30 جولای، (12 مرداد)
زمان مطالعه : 9 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

سرانجام بیت‌کوین سطح مقاومت 11200 دلاری را شکست و روند صعودی اتریوم هم به افزایش قیمت  آلتکوین‌های دیگر بازار کمک کرده است.

در مورد نرخ بهره‌های بسیار پایین کشور‌های مختلف جهان و همچنین چاپ پیوسته پول توسط بانک مرکزی دولت‌ها، اقتصاددان ها نظرات متفاوتی دارند. البته با اینحال متخصصین حوزه اقتصاد روی یک چیز اتفاق نظر دارند و آن تبدیل کردن پول نقد به دارای‌های مختلف است. 
طلا یکی از مقاصد امنی است که اکثر نهاد‌های سرمایه‌گذاری برای تنوع بخشیدن به سبد دارایی و همچنین محافظت از قدرت خرید خود، به آن روی می‌آورند. 
اما در عصر دیجیتالی حاضر، طرفداران و علاقمندان به ارزهای دیجیتال معتقدند که بیت‌کوین (BTC) نسبت به طلا دارایی بهتری است. شرکت سرمایه‌گذاری Fidelity Digital Assets (زیر مجموعه غول سرمایه‌گذاری Fidelity Investment) در یک بیانیه اعلام کرد که "شبکه غیر متمرکز و تعداد محدود سکه‌های بیت‌کوین" آن را به یک مقصد مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.
تابلو قیمت هااز طرف دیگر منتقدین و مخالفین ارز دیجیتال به این موضوع اشاره کردند که هنوز اکثریت مردم بیت‌کوین را به عنوان یک مقصد امن برای سرمایه‌گذاری قبول ندارند. با اینکه این ادعا درست است، ولی اخیرا حجم پول بسیار زیاد و فزاینده‌ای از طرف نهاد‌های سرمایه‌گذاری به سمت این ارز دیجیتال روانه شده است. 

بیشتر بخوانید: هر آنچه در مورد بیت کوین باید بدانید! related_content

اگر معامله‌گران خرد آنقدر صبر کنند تا همه نهادهای سرمایه گذاری شروع به خرید کنند، ممکن است خیلی دیر شود. از این رو معامله‌گران خرد باید پتانسیل‌های این دارایی را خوب درک کنند و از عملکرد سریعتر خود نسبت به نهادهای سرمایه گذاری نهایت استفاده را ببرند.

تحلیل قیمت بیت‌کوین (BTC)

در سه روز گذشته بیت‌کوین حوالی 11000 دلار معامله شده که البته علامت خوبی است. این یعنی خریداران هیچ عجله‌ای برای فروش و اخذ سود ندارند و نمی‌خواهند اجازه شروع روند نزولی را بدهند. تحلیل قیمت بیت کوینهمانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نمودار بیت‌کوین به دلار (BTC/USD) یک الگوی پرچم صعودی ایجاد کرده و این یعنی اگر قیمت به بالای 11377.55 نفوذ کند، روند صعودی ادامه دار خواهد بود. در قیمت 12304 دلار یک سطح مقاومت جزئی وجود دارد که ممکن است دوباره باعث اصلاح و تثبیت قیمت شود. 
البته تا وقتی قیمت بیت‌کوین بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه که در حال حاضر روی 10077 دلار است معامله شود، روند بازار صعودی خواهد بود.
از طرف دیگر اگر الگوی پرچم کنونی به سمت پایین شکسته شود، ممکن است قیمت دوباره به سمت سطح حمایت 10500 دلار برود. شکست این سطح حمایت هم می‌تواند تاثیری بسیار منفی روی قیمت بیت‌کوین بگذارد. 

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

در روند‌های صعودی تند، اصلاح قیمت معمولا بیشتر از سه تا پنج روز طول نمی‌کشد. اتر (ETH) در 28 جولای قیمتش را اصلاح کرد و با یک شمع ژاپنی قرمز رنگ در روز 29 جولای، خود را تثبیت کرد و همین اتفاق باعث ایجاد شک و تردید بین روند صعودی و نزولی شد. تحلیل قیمت اتریومالبته با روند تند صعودی و رسیدن به قیمت 332.931 در 30 جولای، گاو‌ها (روند صعودی یا همان خریداران) برتری خود را به خرس‌ها (روند نزولی یا همان فروشنده‌ها) نشان دادند. 
نمودار نرخ برابری اتریوم به دلار (ETH/USD) به احتمال زیاد در سطح 366 دلار با سطح مقاومتی محکم روبرو خواهد شد، چون اندیکاتور شاخص مقاومت نسبی (RSI) در این سطح به محدوده اشباع خرید نفوذ زیادی می‌کند. اما اگر این سطح مقاومت هم شکسته شود، ممکن است هدف بعدی 480 دلار باشد. 
از طرف دیگر در صورت برتری خرس‌ها، سطح قیمت 305 دلار می‌تواند یک حمایت قوی باشد. اما شکست این سطح حمایت می‌تواند به معنای این باشد که روند صعودی جای خود را به روند نزولی داده است. 

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

ریپل در تاریخ 29 جولای وقتی با قیمت 0.25 دلار معامله شد، به سطح مقاومتی که با الگوی سر و شانه ایجاد کرده بود، رسید. بعد از ایجاد یک کندل با بدنه کوچک در 30 جولای، امروز هم با افزایش قیمت مواجه بودیم. 

تحلیل قیمت ریپلاگر روند صعودی بتواند سطح قیمت 0.25 دلار را تثبیت کند، نمودار نرخ برابری ریپل به دلار (XRP/USD) احتمالا روند صعودی خود را تا سطح قیمت 0.284584 ادامه خواهد داد. میانگین متحرک 20 روزه هم با سطح 0.216 دلار، نشان می‌دهد که شرایط نمودار به نفع گاو‌هاست!
با توجه به اینکه به تازگی روند نزولی شکسته شده و جای خود را به روند صعودی داده، اندیکاتور RSI تا مدت  زیادی می‌تواند در محدوده اشباع خرید (بالای 70 درصد) بماند. از این رو این اندیکاتور نمی‌تواند دلیل کافی برای شروع روند نزولی باشد. البته با اینحال معامله‌گران باید شرط احتیاط را رعایت کنند. 
برخورد قیمت با میانگین متحرک 20 روزه می‌تواند اولین نشانه از شکست روند صعودی و شروع دوباره روند نزولی باشد. 

تحلیل قیمت بیت‌کوین کش (BCH)

بیت‌کوین کش (BCH) بعد از شکست سطح مقاومت 280.47 دلار سرعت زیادی در روند صعودی نداشته و این می‌تواند اندکی شک و تردید را به دوام این روند وارد کند. البته با اینحال روند صعودی اجازه نداد که قیمت دوباره به زیر 280.47 دلار کشیده شود و این سطح به عنوان سطح حمایتی محکم عمل کرد.تحلیل قیمت بیت کوین کش

روند صعودی قیمت بیت‌کوین‌کش را به سطح مقاومت 280 تا 300 دلار کشانده است و اگر این روند بتواند نمودار نرخ برابری بیت‌کوین‌کش به دلار (BCH/USD) را به دلار (BCH/USD) را به بالاتر از این سطح بکشاند، افزایش قیمت می تواند تا 360 و بعد از آن به 400 دلار ادامه داشته باشد. 

 

از طرف دیگر اندیکاتور RSI در حوالی 80 درصد است که در دو موقعیت قبلی موجب پولبک (کاهش قیمت) شده بود. بنابراین ممکن است نمودار در حوالی 360 دلار اصلاح و تثبیت قیمت کند. 
حال اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر 280.47 دلار بکشانند و بعد آن را تا سه روز زیر این سطح نگه دارند، ممکن است روند صعودی نقض شود. چنین اتفاقی می‌تواند برای چندین روز دیگر بازار را به صورت رِنج یا بدون روند کند. 
 

تحلیل قیمت بیت‌کوین اِس‌وی (BSV)

بیت‌کوین اِس‌وی (BSV) سطح مقاومت 227 دلار را شکسته که علامت بسیار مثبتی است. اگر این آلتکوین بتواند بالاتر از 227 دلار تثبیت شود، روند صعودی ادامه دار خواهد بود. 

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی
میانگین متحرک 20 روزه (در سطح 190 دلار) به سمت بالا کشیده شده و اندیکاتور RSI هم به محدوده اشباع خرید وارد شده که نشان از قدرت بیشتر گاو هاست. هدف قیمت این نمودار حوالی 308 دلار است، اما ممکن است در سطح 260 دلار با یک سطح مقاومت جدی روبرو شویم که احتمالا منجر به اصلاح و تثبیت قیمتی جزئی شود.
اگر سطح قیمت نتواند بالاتر از 227 دلار دوامی بیاورد و به زیر 200 دلار کشیده شود، این روند صعودی نقض شده و جایش را به نزول خواهد داد. چنین تعویضی می‌تواند منجر به ایجاد بازار بی روند یا رِنج شود.

تحلیل قیمت لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین (LTC) در 29 جولای یک کندل منفی ایجاد کرد که همین شک و تردید بین ادامه روند صعودی یا شروع روند نزولی را نشان داد. البته در روز 30 جولای این تردید از بین رفت چون یک کندل بلند سبز در این روز ایجاد شد و روند صعودی قدرت خود را نشان داد. 
تحلیل قیمت لایت کویناولین سطحی که ممکن است یک مقاومت سخت برای روند صعودی داشته باشد، سطح 64 دلار است. اما اگر روند صعودی اجازه کاهش قیمت به زیر 56 دلار را ندهد، یعنی قدرت آن به حدی هست که می‌تواند این سطح مقاومت را بشکند. اگر چنین اتفاقی بیافتد، نمودار نرخ برابری لایت‌کوین به دلار می‌تواند به 80 برسد. 
از طرف دیگر اگر این نمودار روند را ادامه ندهد و قیمت لایت‌کوین به زیر 51 دلار برسد، روند بولیش (گاوی) به روند بیریش (خرسی) تبدیل شده است. 

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

روند صعودی کاردانو (ADA) در سطح 0.15 دلاری به یک مقاومت خورده و قیمت سعی می‌کند بالای سطح حمایت 0.1380977 بماند که این به معنی مرحله تثبیت سود برای معامله‌گران کوتاه مدت می‌باشد. 

تحلیل قیمت  کاردانو
اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه که حالا در سطح 0.13 دلار است، بکشند می‌تواند منجر به عرضه بیشتر و سقوط قیمت به حوالی 0.11 شود.
چنین تحرکاتی ممکن است نشان‌دهنده این باشد که روند صعودی در کوتاه مدت به پایان خود رسیده و می‌تواند منجر به اصلاح قیمت در چند روز آینده شود. واگرایی روند نزولی در RSI هم نشانه‌ای منفی است چون نشان دهنده آن است که نیروی محرکه آن ضعیف شده است. 
بر خلاف این فرضیه، اگر نرخ برابری قیمت کاردانو به دلار (ADA/USD) به زیر میانگین متحرک 20 روزه کشیده شود، نشان دهنده افزایش عرضه خواهد بود. بعد از آن احتمالا قیمت به محدوده مقاومتی 0.15 تا 0.1543051 کشیده می‌شود و اگر این اتفاق با موفقیت بیافتد، روند صعودی به سمت هدف بعدی یعنی 0.173 دلار خواهد رفت. 

تحلیل قیمت کریپتو کوین (CRO)

(Crypto.com Coin) یا کریپتو کوین در چند روز گذشته، در حال اصلاح و تثبیت قیمت بعد از یک روند صعودی تند بوده است و این یعنی خریداران هنوز قصد فروش و اخذ سود ندارند، چون انتظار افزایش بیشتر قیمت در چند روز آینده را دارند. 

تحلیل قیمت کریپتو کوین
اگر سطح مقاومت 0.169481 شکسته شود، روند صعودی تا هدف بعدی در سطح 0.20 دلار ادامه خواهد داشت. البته در سطح 0.174114 یک مقاومت جزئی دیده می‌شود، ولی به احتمال زیاد به راحتی شکسته خواهد شد. هر دو میانگین متحرک 20 و 50 روزه هم روند صعودی دارند و RSI هم در محدوده اشباع خرید باقی مانده است و این به نفع گاو هاست!
حال از طرف دیگر اگر نمودار نرخ برابری CRO/USD به سمت پایین کشیده شود و میانگین متحرک 20 روزه (در سطح 0.15) را بشکند، احتمالا روند صعودی به پایان خودش رسیده است. چنین تغییری ممکن است منجر به عرضه بیشتر و اصلاح قیمت به سمت میانگین متحرک 50 روزه (با سطح 0.133 دلار) شود.

تحلیل قیمت باینانس کوین (BNB)

باینانس کوین (BNB) هنوز به روند صعودی خود ادامه داده ولی نیروی محرکه آن ضعیف است و این یعنی رسیدن به قیمت‌های بالاتر چندان محتمل نیست. مگر اینکه نیروی محرکه این آلتکوین بیشتر شود و در اینصورت با مقاومت 21.7628 دلاری روبرو خواهد شد.

تحلیل قیمت باینانس کوین
هر پولبَکی احتمالا به سطح حمایت میانگین متحرک 20 روزه (در سطح 18.80 دلار) که در حال صعود است، برخورد خواهد کرد. اگر نمودار برابری نرخ باینانس کوین به دلار (BNB/USD) به زیر این سطح حمایت کشیده شود، گاو‌ها سعی خواهند کرد که قیمت را بالاتر از 21.7628 نگاه دارند. حال اگر موفق شوند، این روند می‌تواند تا 24 دلار ادامه داشته باشد. 
بر خلاف این نظریه، اگر خرس‌ها قیمت باینانس کوین را به زیر میانگین متحرک 20 روزه بکشند، می‌تواند علامتی منفی باشد چون نشان دهنده آن است که گاو‌ها دیگر تمایلی به خرید ندارند. در چنین موقعیتی، سقوط قیمت تا سطح 18.20 محتمل است.

تحلیل قیمت ای‌اواس (EOS)

خرس‌ها در این ارز دیجیتال در حال حفظ سطح مقاومت حیاتی 3.1104 هستند ولی تاکنون نتوانسته اند EOS را به سطح حمایت 2.83 دلار برسانند و این علامت مثبتی است. یک اصلاح قیمت نزدیک به سطح مقاومت معمولا منجر به شکست مقاومت می‌شود. 

تحلیل قیمت ای او اس
یک نفوذ و رسیدن به قیمت 3.2 دلار می‌تواند خریدارانی که منتظر شروع روند صعودی بوده اند را جذب کند. در بالای این سطح مقاومت، اولین هدف می‌تواند 3.8811 دلار و بعد از آن 4.40 دلار باشد. 
بر خلاف این حدسیات، اگر نمودار قیمت EOS/USD از سطح کنونی پایین‌تر برود حتی به زیر 2.83 کشیده شود، به احتمال زیاد بازار بی روند یا رِنج برای چند روز دیگر هم ادامه خواهد داشت.          

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 30 جولای، (12 مرداد)

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
بیت کوین مرز 20,000 دلار را رد می‌کند! بیت‌کوین مرز 20,000 دلار را رد می‌کند!