خانه اخبار ارزها مدیر ارشد فناوری تتر مدعی است که بقای این ارز در کنار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادامه خواهد داشت

مدیر ارشد فناوری تتر مدعی است که بقای این ارز در کنار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادامه خواهد داشت

مدیر ارشد فناوری تتر مدعی است که بقای این ارز در کنار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادامه خواهد داشت
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

بنابر ادعای پائولو آردوینو، بعید است تتر با ارزش بازار بیش از 10 میلیارد دلاری، جای خود را به هیچ ارز دیجیتال بانک مرکزی بدهد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد بخش فناوری صرافی (Bitfinex) و تتر می‌گوید، فشارهای اخیر دولت‌ها برای اتخاذ اقدامات نظارتی روی ارز دیجیتال بانک مرکزی، تاثیر مخربی روی استیبل‌کوین‌هایی (ارزهایی با نوسان کم) مثل تتر (Tether) نخواهد گذاشت.

مدیر ارشد بخش فناوری تتر در مصاحبه با وبسایت کوینتگراف، در رابطه با عملکرد این توکن در بلاکچین‌های مختلفی مثل (Algorand، اتریوم، EOS، Liquid Network، Onmi و Tron) گفت:

 

blockquote

در دراز مدت، ما معتقدیم که تتر در کنار سایر ارز دیجیتال‌های بانک مرکزی به حیات خودش ادامه میده. تقاضا برای تتر همیشه هست، چون این ارز دیجیتال به خدمات رسانی و متحد کردن اکوسیستم‌های مختلف ادامه میده.   مدیر ارشد بخش فناوری تتر

 blockquote

اصرار دولت‌ها به انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی

وبسایت کوینتگراف پانزدهم جولای گزارش کرد که دولت ژاپن قصد دارد اقدامات لازم برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی را در نقشه اقتصادی خود شروع کند. این خبر اندکی بعد از اعلام بانک مرکزی ژاپن برای شروع تست ین دیجیتالی منتشر شد. در سراسر دنیا، رئیس بانک مرکزی انگلیس، اندرو بِیلی در مصاحبه با این وبسایت گفت که قصد انتشار پوند دیجیتالی را دارد.

بیشتر بخوانید: بانک ‌های ایتالیا، آماده برای آزمایش یورو دیجیتالی related_content

آردوینو همچنین گفت که بعید است (CBDC)های کشوری بتواند جایگزین تتر (با نماد USDT) شود، چون این توکن از نظر ارزش بازار، حجم معاملات و تعداد کاربر در رقابت مستقیم با استیبل‌کوین‌های دیگری مثل USD Coin (با نماد USDC) و Binance USD (با نماد BUSD) می‌باشد.

برخی از متخصصین یوان دیجیتالی با این ادعا موافق هستند. در مقاله‌ای که در وبسایت کوینتگراف منتشر شده بود، چارلز یانگ از شرکت خدمات مالی ارز دیجیتال جنسیس بلاک (Genesis Block) گفت، دولت چین با وجود تهدیداتی که USDT (همان تتر) می‌تواند برای سیستم نظارت و کنترل سرمایه‌گذاری داشته باشد، نمی‌تواند به راحتی جلوی گردش و معامله این ارز دیجیتال را بگیرد. حجم معاملات این ارز در این کشور آسیایی روزانه صد‌ها میلیون دلار است.

تصاحب رتبه دوم ارزشمند ترین ارز بازار

بعد از اینکه در ماه مِی امسال تتر توانست جایگاه ریپل (با نماد XRP) را در رتبه سوم ارزش بازار از آن خود کند، در گزارشی از وبسایت بلومبرگ پیش‌بینی شد که (USDT) سرانجام می‌تواند اتریوم را پشت سر گذاشته و رتبه دوم بازار را تصاحب کند. بنابر اعلام شرکت تحلیل ارز دیجیتال (Messari)، ارزش بازار تتر در حال حاضر بیش از 10.3 میلیارد دلار است.

مدیر ارشد فناوری تتر مدعی است که بقای این ارز در کنار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادامه خواهد داشت

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
بانک‌ها باید به قانون‌گذاری ارز‌های دیجیتال سرعت ببخشند بانک‌ها باید به قانون‌گذاری ارز‌های دیجیتال سرعت ببخشند