خانه آموزش ارزهای دیجیتال بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین

بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین

بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین
زمان مطالعه : 3 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

اکثر شما زمانی با بیت کوین (bitcoin) آشنا شده‌اید و کنجکاوشده اید که دانش خود را در مورد این ارز دیجیتال افزایش دهید.

شما در مورد اینکه بیت کوین چگونه می‌تواند جهان را تغییر دهد،مطالبی را مطالعه کرده‌اید و بر دانش و حیرت شما افزوده شده است. به دلیل بازار پر نوسان این ارز دیجیتال ممکن است بسیار به این فکر کرده باشید که چه زمانی بهترین وقت برای خرید آن است؟

میدانیم  که بیت کوین ذهن افراد زیادی را آشفته کرده است و در موارد بسیاری باعث آسیب به روابط خانوادگی شده است. افراد زیادی دائما فگرشان مشغول این ارز دیجیتال است و در جستجوی موقعیتی مناسب برای خرید آن هستند و این به زندگی خانوادگی این افراد لطمه زده است. در میان این همه نوسان در بازار این ارز، پیدا کردن موقعیتی مناسب برای خرید بسیار دشوار است و کار افراد عادی نیست؛ هر چند که تریدر‌های حرفه‌ای هم برای این کار چندان موفق نیستند.

حال این سوال اساسی پیش می آید که چه استراتژی و سیاستی را برای خرید بیت کوین باید در پیش بگیریم؟

 

 اهمیت سرمایه‌گذاری منظم و دوره‌ای در بیت کوین

خرید دوره ای و قراد دادن بودجه ای ثابت برای این کار بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین است مثلا می‌توانیم ماهانه 100 دلار را به خرید بیت کوین اختصاص دهیم و هر ماه این خرید را انجام دهیم. این دوره زمانی میتواند متغیر باشد برای مثال افرادی هستند که روزانه و یا هفتگی اقدام به خرید این ارز دیجیتال بزرگ می‌کنند. این کار در دراز مدت سود بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد و به شما آرامش هدیه خواهد کرد و می‌توانید به زندگی خانوادگی خود برسید.

اگر شما در سال گذشته، هر هفته صد دلار بیت کوین خریده باشید، سرمایه شما ۱۸ درصد رشد کرده است. و اگر در ۵ سال گذشته توانسته باشید که هر هفته ۱۰۰ دلار بیت‌کوین بخرید، سرمایه شما ۶۶۴ درصد رشد کرده است. این ارقام شگفت‌انگیز از دید طرفداران بیت کوین مخفی نمانده است و امروزه تقریبا در جای جای کره زمین افرادی پیدا می‌شوند که از این استراتژی برای خرید پادشاه ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

 

بیت کوین توسط مردم و برای مردم ایجاد شده است

Cash App یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در ایالات متحده است. کسی که پشت این اپلیکیشن قرار دارد، جک دورسی (Jack Dorsey)  مدیر عامل تویتر است. این اپلیکیشن گزارش داده که افزایش درآمدحاصل از بیت کوین برای این کسب و کار در نیمه دوم امسال بسیار برجسته بوده است و اگرچه این اپلیکیشن به سرمایه‌گذاری در سهام هم می‌پردازد، اما سرمایه‌گذاری در bitcoin سود بسیار بیشتری برای آن داشته است.

شرکت‌های زیاد دیگری مانند سون بیت کوین Swan Bitcoin به ادامه این مسیر پرداخته‌اند و کاربران آنها هر ماه میلیون‌ها دلار بیت کوین می‌خرند. این قضیه تنها مخصوص ایالات متحده نیست و امروزه در کشوری مانند کانادا شرکت بول بیت کوین Bull Bitcoin به افراد و گروه های اقتصادی مختلف اجازه خرید بیت‌کوین می‌دهد. این نوع سرویس‌ها در کشور‌های انگلیسی زبان بسیار گسترش یافته‌اند و امروزه شاهد چنین خدماتی در کشورهایی مانند بریتانیا و استرالیا هستیم.

اروپایی‌ها قبلا از سرویس Bittr برای این کار استفاده می‌کردند که امسال به دلیل مشکلات قانونی بسته شد. خوشبختانه Relai با تیم سوئیسی خود وارد این عرصه شده است و به عنوان جایگزین خوبی برای Bittr عمل کرده است.

 

مقاومت در برابر پول غیر هوشمند

امروزه افراد در کمین معامله دارایی‌های مختلف نشسته‌اند و چاپ پول از جانب بانک‌های مرکزی نیز بازار‌های معاملاتی جهان را تبدیل به قمارخانه کرده است. استراتژی خرید دوره‌ای بیت کوین برای تریدر‌های امروزی جهت دریافت سود سریع بسیار خسته کننده است و متقاعد کردن این تریدر‌ها به انجام چنین کاری واقعا دشوار است.

امروزه ارزش پول فیات روز به روز کمتر می‌شود و افراد عادی برای جلوگیری از کم شدن قدرت خرید خود مجبور به سوداگری و خرید چیز‌هایی شده‌اند که ارزش پول آنها را حفظ کند. بازار‌های جهان امروز به گونه‌ای سازماندهی شده‌اند که سرمایه‌گذاران عادی طعمه افراد حرفه‌ای می‌شوند. اصطلاح پول غیر هوشمند، اصطلاحی نیست که برای توهین به سرمایه‌گذاران عادی ایجاد شده باشد، بلکه نشان می‌دهد که افراد زیادی در سراسر جهان وارد بازار دارایی‌های مختلف شده‌اند و در این زمینه دانش لازم را ندارند.

اجداد ما در گذشته می‌توانستند با استفاده از پس انداز به هدف خود برسند و آینده بازنشستگی خود را رقم بزنند. اما با کنار گذاشته شدن استاندارد طلا و ظهور پول فیات محض، این استراتژی دیگر جواب نداد. پس از جدا شدن پول از طلا در سال ۱۹۷۱، ایجاد اعتبار سیستماتیک نهادینه شد و دیگر ایده پس انداز برای افراد عادی کاملا بی معنی شد.

 

احیا پس انداز و ارزشمند شدن دوباره آن

 امروزه با استفاده از بیت کوین می‌توان بدون نگرانی به از دست رفتن ارزش پول به ذخیره و پس انداز آن پرداخت در کتاب‌های تاریخی به صورت غیر مستقیم از اصلاح ارز صحبت می‌شود، اما کشور‌های جهان نشان دادند که این اصلاح ارز کاملا رویکردی ضد پس انداز دارد و امروزه می‌بینیم که سیاست‌هایی مانند تسهیل کمی و چاپ پول کاملا در تضاد با پس انداز هستند.

بیت کوین امروزه به عنوان یک قلک جهانی عمل می‌کند و یک استخر نقدینگی جهانی ایجاد کرده است که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود، تقریبا در دسترس هر یک از افراد سیاره زمین قرار دارد. افزایش روز افزون سرویس‌های خرید دوره‌ای این ارز دیجیتال شاهدی بر این مدعا هستند.

بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا