خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد

اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد

اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

امروز دوازدهمین سالگرد انجام اولین تراکنش بیت کوین است که در دنیای واقعی بین دو شخص انجام گرفت.

در سمت پذیرنده این تراکنش، یک دانشمند علوم کامپیوتر به نام هال فینی قرار داشت که تعداد ۱۰ BTC از خالق این شبکه یعنی ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد.

این تراکنش در این روز تاریخی ثابت کرد که بیت کوین به عنوان یک شبکه انتقال ارزش، در دنیای واقعی به خوبی کار می‌کند و زیربنای رشد و توسعه آینده خود را در این روز بنا نهاد. اولین تراکنش بیت کوین، یک هفته بعد از راه‌اندازی شبکه بیت کوین انجام گرفت.

هال فینی، علاوه براینکه اولین پذیرنده تراکنش بیت کوین است، به خاطر دستاوردهایش در سیستم‌های رمزنگاری پیشرفته قبل از مبتلا شدن به یک بیماری نادر در سال ۲۰۱۴ نیز معروف است. همچنین او دومین نفری است که از بیت کوین استفاده کرده است. برخی‌ها معتقدند که خود او ساتوشی ناکاموتو است، شایعه‌ای که حتی این روزها هم به قوت خود باقی است.

هال فینی در سال ۲۰۰۹ در صفحه فروم Bitcointalk نوشت:

 

blockquote

من حدود ۷۰ و خورده‌ای بلاک استخراج کردم. و وقتی که ساتوشی برای تست شبکه، ۱۰ بیت کوین برایم انتقال داد به اولین دریافت‌کننده این ارز دیجیتال تبدیل شدم.

blockquote

ارزش این تعداد بیت کوین در آن زمان تقریبا معادل صفر بوده است، با اینحال الان حدود ۳۵۳,۰۰۰ دلار ارزش خواهد داشت.

فینی جزو اولین کسانی است که قیمت نهایی بیت کوین را پیش بینی کرده‌اند. او در نامه‌ای به ساتوشی در سال ۲۰۰۹ (که در ابتدا این نامه گم شده بود و بعدها پیدا شد) نوشته بود که با احتساب ثروت تمام دنیا ( که چیزی حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار فرض گرفته شده) و همچنین عرضه نهایی ۲۱ میلیون بیت کوین، قیمت هر واحد به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد.

این موارد جزو “اولین”هایی است که به اسم هال فینی در مورد بیت کوین ثبت شده است. علاوه بر این “اولین توییت در مورد بیت کوین” هم متعلق به خود او است. فینی در این توییت فقط نوشت “راه اندازی بیت کوین”  که بعد از ۱۲ سال همچنان این شبکه پابرجاست.

 

اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
۴۱۰ میلیون دلار بیت کوین در معاملات فیوچرز بایننس نقد شده است ۴۱۰ میلیون دلار بیت کوین در معاملات فیوچرز بایننس نقد شده است