خانه مفاهیم پایه برخی اصطلاحات رایج در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برخی اصطلاحات رایج در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برخی اصطلاحات رایج در خرید و فروش ارزهای دیجیتال
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

در این مقاله قصد داریم چندین اصطلاح معاملاتی ارزهای دیجیتال را به زبانی ساده برایتان توضیح دهیم.

Bullish 

bullish  از ریشه کلمه bull به معنی گاو نر می‌آید و با توجه به جهت شاخ های گاو، سمت بالا و روند صعودی بازار را نشان می دهد و نشان دهنده‌ بازاری است که در آن اعتماد سرمایه گذاران افزایش می‌یابد و به امید افزایش قیمت در آینده (سود در سرمایه‌گذاری) به افزایش سرمایه‌گذاری می‌پردازند. این بازار عمدتا قدرت خریداران در کنترل بازار را نشان می‌دهد.

bearish 

bearish که از ریشه کلمه bear به معنی خرس گرفته شده است و وضعیت نزولی بازار را نشان می‌دهد. به طور کلی این نماد، نشان دهنده ترس، بدبینی و بی اعتمادی سرمایه‌گذاران به روند کنونی بازار است (ضرر در سرمایه گذاری). 

“خرس‌ها” بر این نکته اعتقاد دارند که ممکن است قیمت سهام یا ارز مورد نظر با افت مواجه شود. خرس نماد سرمایه‌گذاران شکست خورده و ناامید است.

نهنگ

برای آنها که نمی‌دانند، بهتر است بگوییم نهنگ اصطلاحی است که برای سرمایه گذارانی به‌کار می‌رود که با خریدوفروش خود روی جهت بازار اثر گذاشته و می‌توانند باعث افزایش یا کاهش شدید در قیمت‌ها شوند.

نهنگ‌ها معمولاً دانش و اطلاعات خوبی نسبت به بازار دارند و هر حرکت آنها می‌تواند به سایر فعالان بازار سیگنال دهد که تغییری در راه است. مبادله‌گران کوچک همواره باید بدانند که تصمیمات نهنگ‌ها چه درست و چه غلط می‌تواند روند بازار را تغییر دهد.

برنامه‌ها و نرم‌افزارهای موجود اغلب نقش عوامل فاندامنتال و حرکت‌های نهنگ‌ها را در نظر نمی‌گیرند، به همین دلیل، این شما هستید که باید مراقب آنها باشید.

Bull Trap

تله گاوی یک گزارش اشتباه درباره روند نزولی ارزش یک دارایی است. اصطلاح تله‌ گاوی در ارزهای دیجیتال به عنوان دادن یک سیگنال غلط در هنگام نزول ارزش ارز دیجیتال است؛ این تله معامله‌گران را متقاعد می‌کند که دوران نزول ارز مورد نظر به پایان رسیده و ارزش سهام شروع به رشد کرده است.

به این ترتیب، معامله‌گران شروع به خرید ارز یا گرفتن موقعیت لانگ می‌کنند و پس از مدتی سهام دوباره سیر نزولی سابق را پیش می‌گیرد و سهام داران ضرر می‌کنند.

Bear Trap

تله خرسی هنگامی  اتفاق می‌افتد که در قیمت سهام، شاخص یا سایر ابزار مالی به طور اشتباه سیگنالی در مورد معکوس شدن روند افزایشی قیمت‌ها ایجاد کند.

به عبارت دیگر تله خرسی، به شرایطی گفته می‌شود که در آن، قیمت سهام در یک محدوده خاص افت می‌کند و فعالان بازار به اشتباه تصور می‌کنند یک روند نزولی در حال آغاز شدن است. ولی در واقع این افت قیمت، موقتی است.به این الگو «تله خرسی» گفته می‌شود، زیرا فروشندگان که به خرس‌های بازار معروف هستند در دام این تله می‌افتند و جایی که نباید ارزهای خود را می‌فروختند دست به فروش می‌زنند.

برخی اصطلاحات رایج در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین