خانه اخبار اخبار بلاک چین نقش بلاک‌چین در صنعت موسیقی

نقش بلاک‌چین در صنعت موسیقی

نقش بلاک‌چین در صنعت موسیقی
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

خواننده پاپ روسی، اولگ کنزوف، تصمیم دارد اولین آهنگ مبتنی بر بلاک‌چین خود را منتشر کند. بر اساس VC.ru، اولین قرارداد دیجیتالی که برای انتشار آثار هنری خوانندگان روسی به امضا رسیده، وی قصد دارد از فناوری نوین دیجیتال برای ارتقای صنعت موسیقی، استفاده کند.

طبق این قرارداد، سیستم بلاک‌چین، در بسیاری از شرکت‌های مطرح روسیه مانند Warner Music، Sony Music، Universal Music و Zhara Music، به کار گرفته می‌شود. اینگونه شرکت‌ها انتظار دارند که این سیستم بتواند مسائلی مانند تولید و پخش موزیک و همچنین انتقال حقوق دیجیتال را بهبود بخشد.

منظور از حقوق دیجیتال هنرمندان، درآمدی است که آنها از راه موسیقی دریافت می‌کنند. بلاک‌چین تمامی این حقوق را بلافاصله پرداخت می‌کند. حداکثر زمانی که ممکن است فرایند انتقال حقوق دیجیتال به طول انجامد، حدودا 10 دقیقه است. وبسایت مبتنی بر بلاک‌چین IPChain، ابزاری را برای مدیریت توزیع جهانی آثار هنرمندان، با در نظر گرفتن قوانین کشور‌های خاص و هرگونه محدودیت های جغرافیایی، فراهم آورده است.

blockquote

آنچه ما انجام داده ایم بی‌سابقه و بی‌رقیب است. اما صنعت موسیقی در این باره رویکردی عملگرایانه را اتخاذ کرده است.آندری کریچفسکی

blockquote

وی همچنین افزود: بلاک‌چین بسیار کارآمد است اما نحوه بکارگیری آن برای بسیاری نامشخص است. ما با پروژه خود سرانجام آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و ابهامات هستیم.

در واقع IPChain با هدف ایجاد یک فضای راحت برای کار مشترک لیبل‌ها و هنرمندان و افزایش حجم بازار موسیقی، می‌تواند اولین و جامع ترین بستر دیجیتال، برای هنرمندان باشد.

بیشتر بخوانید: استفاده از بلاک‌چین در بانک های مرکزی ارز دیجیتال related_content

بنابر گزارشی که توسط یک فروشگاه دیجیتال موسیقی، در ماه جولای منتشر شد، بسیاری از هنرمندان می‌توانند درآمد‌های بیشتری را کسب کنند. تنها کافیست تا اینگونه فروشگاه‌ها امکان پرداخت‌های ارز دیجیتال را نیز برای کاربران قرار دهند. این گزارش نشان داد که 65٪ از مشتریان eMusic، از ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کنند. شایان ذکر است که درگذشته این آمار تنها 8 درصد بوده است.

نقش بلاک‌چین در صنعت موسیقی

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 31 اکتبر (10 آبان) تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 31 اکتبر (10 آبان)