خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت‌کوین در انتظار روز انتخابات

بیت‌کوین در انتظار روز انتخابات

بیت‌کوین در انتظار روز انتخابات
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

اکثر تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این باورند که جدا شدن بیت کوین از شاخص بازار سهام ایالات متحده، S&P 500 آغاز شده است. در حقیقت، ویلی وو (Willy Woo) پیش بینی کرده بود که بیت کوین به دلیل افزایش ورود افراد جدید ارتباط خود را با بازار قدیمی قطع خواهد کرد.

با توجه به تاثیر همبستگی میان سهام و بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال این تفکیک احتمالا نشانه خوبی باشد. آخرین گزارش دریبیت (Deribit)، تأثیر احتمالی این فصل از انتخابات را بر روی بیت کوین بررسی نموده است.

همبستگی شدید بین بازارهای مذکور، اغلب منجر به دوره نوسان قابل توجهی شده که با توجه به تغییرات سیاست‌های عمومی، تحولات ژئوپلیتیکی و حتی همه گیری‌ها، زیان‌های زیادی را متحمل گردیده است.

بیشتر بخوانید: شرکت‌های عمومی تقریباً معادل 7 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند related_content

با پایان یافتن فصل انتخابات 2020 ایالات متحده، تأثیر نتایج آن در سراسر بازار سهام قابل مشاهده خواهد بود، اما در مورد بازار ارزهای دیجیتال ممکن است این امر صدق نکند.

در حقیقت، بانک آمریکا معتقد است که از میان چهار نتیجه احتمالی انتخابات، “درآمیختن ریاست جمهوری و مجلس سنا” بیشترین تورم را به دنبال خواهد داشت.

 در چنین شرایطی، هر یک از احزاب سیاسی قادر به کنترل تنها یکی از اهرم های سیاستگذاری خواهد بود. در حالی که انتظار می رود جمهوری خواهان اقتصاد را تهییج کنند، دموکرات ها به احتمال زیاد از مصرف کنندگان حمایت می‌کنند.

به بیان ساده، نتایج مختلف، تاثیر متفاوتی بر بازار سهام خواهد گذاشت. بازار بیت‌کوین چگونه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟

قابلیت بیت کوین برای خروج از سیستم بدهی های ارز فیات، آن را از “بمب ساعتی فیات” دور نگه خواهد داشت. بسته محرک مالی COVID-19 در ایالات متحده حدود 2 تریلیون دلار و هشت برابر بازار بیت کوین ارزش دارد، رقمی که در دوران سخت پیش رو، ناچیز است.

معاملات کوتاه مدت

بر اساس تحقیقات، یک انتخابات ترکیبی، احتمالاً با ایجاد وقفه‌ای سیاسی از محرک‌های مورد نیاز دولت جلوگیری خواهد کرد. این امر باعث ایجاد تورم و صدمه به دارایی های ریسک پذیر می‌شود.

همچنین مهار جاه طلبی‌های سیاست قطبی، سبب کاهش تاثیر بی‌ثباتی غیرمستقیم نیز می‌شود. معنای این رخداد چیست؟ ممکن است باعث افت کوتاه مدت قیمت بیت‌کوین شود.

در عین حال یک پاکسازی به هر شکل، می‌تواند بیت‌کوین و دارایی‌های پرخطر را در نمودارها بالاتر برد.

بی‌ثباتی فعلی بیت‌کوین

همانطور که گفته شد، به نظر می‌رسد وضعیت امروز بازار بیت‌کوین کاملا بی ثبات است. دارایی دیجیتال مانند یک موج در حال حرکت است. در واقع، در سالگرد  Whitepaper، ارزش دارایی رمزنگاری پیش از اینکه کندل ساعتی در 13،813 دلار بسته شود،  توانست به 14 هزار دلار برسد. در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین با 13،693 دلار معامله شد.

چنین نوسانی احتمالاً تا پایان سه ماهه ادامه خواهد داشت و به معامله گران توصیه می شود که روند تحولات بازار سهام و بازار بیت کوین را از نزدیک تحت نظر داشته باشند.    

بیت‌کوین در انتظار روز انتخابات

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت کاردانو، 7 نوامبر (17 آبان) تحلیل قیمت کاردانو، 7 نوامبر (17 آبان)