خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ترامپ دستور مسدودسازی برنامه‌های پرداخت چینی را صادر کرد؛ اقدامی مثبت برای بیت کوین

ترامپ دستور مسدودسازی برنامه‌های پرداخت چینی را صادر کرد؛ اقدامی مثبت برای بیت کوین

ترامپ دستور مسدودسازی برنامه‌های پرداخت چینی را صادر کرد؛ اقدامی مثبت برای بیت کوین
زمان مطالعه : 5 دقیقه
ارز دیجیتال ارز دیجیتال

دونالد ترامپ با صدور یک فرمان اجرایی، انجام تراکنش با استفاده از ۸ اپلیکیشن پرداخت چینی را ممنوع کرد.

به‌گفته بسیاری این اتفاق می‌تواند توجهات بیشتری را به‌سمت بیت کوین جلب کند و در نهایت باعث افزایش بیش از پیش قیمت بیت کوین شود.

به گزارش بیت‌کوین دات‌کام، طبق این فرمان اجرایی، از ۴۵ روز دیگر فعالیت این اپلیکیشن‌ها در آمریکا ممنوع خواهد شد. وی‌چت (WeCaht)، علی‌پی (Alipay) و کیوکیو (QQ) از جمله اپلیکیشن‌هایی هستند که شامل این ممنوعیت خواهند شد.

بر اساس این فرمان، شهروندان آمریکایی نمی‌توانند با استفاده از ۸ اپلیکیشن مذکور، تراکنش انجام دهند. «WPS Office»، کم‌اسکنر (Camscanner)، شیرایت (Shareit)، تنسنت والت (Tencent Wallet) و وی‌میت (Vmate) دیگر اپلیکیشن‌هایی هستند که کاربران آمریکایی نمی‌توانند از آنها استفاده کنند.

کابینه ترامپ اعلام کرده است که وضع این ممنوعیت‌ها به دلایل امنیتی و دنباله دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت تیک‌تاک (Tiktok) است. در بخشی از این دستور اجرایی آمده است:

blockquote

سرعت و گسترش برخی اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه و رایانه‌های شخصی و دیگر نرم‌افزارهایی که توسط افرادی در جمهوری خلق چین توسعه‌یافته است، همچنان به تهدید امنیت ملی، سیاست‌های خارجی و اقتصاد آمریکا ادامه می‌دهند.

blockquote

مایکل گوگِل (Michael Gogel)، در توییتر و خطاب به ۴,۸۰۰ دنبال‌کننده‌ خود گفت که این فرمان اجرایی در پاسخ به یوان دیجیتال و ارزهای غیرمتمرکز نظیر بیت کوین بوده است. او در توییتی می‌نویسد:

blockquote

این [فرمان] کاملا مرتبط با یوان دیجیتال و ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین است.

blockquote

او در توییت دیگری نوشت:

blockquote

شایان ذکر است که این اقدام در همان روزی انجام گرفت که بازار بورس نیویورک تصمیم به حذف چاینا تلکام (China Telecom)، چاینا موبایل (China Mobile) و چاینا یونیکام (China Unicom) گرفت.

blockquote

سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹)، سیلوین سائورل (Sylvain Saurel)، در پستی در وبلاگ خود با اشاره به تصمیم وضع ممنوعیت از سوی ترامپ نوشت:

blockquote

تراکنش‌های مالی بین آمریکا و چین یا هر کشور آسیایی دیگر می‌بایست از طریق یک کانال دیگر انجام شود. صحبت ما در مورد صدها میلیارد دلار تراکنش سالیانه است.

blockquote

او با بیان اینکه این تراکنش ممکن است طریق بیت کوین انجام بگیرد، نوشت:

blockquote

در صورت اجرای ممنوعیت وی‌چت، بیت کوین کاملا با استفاده‌های میلیون‌ها فرد چینی که در سرتاسر آمریکا زندگی می‌کنند، هم‌خوانی دارد. به‌علاوه یکی از ویژگی‌های بیت کوین این است که از لحاظ سیاسی خنثی است. وقتی که جنگ سرد آمریکا و چین شروع شود، این ویژگی بیت کوین بیت کوین را به یک دارایی پراهمیت تبدیل می‌کند.

blockquote

در صورت اجرای ممنوعیت‌های اعمال‌شده توسط ترامپ، این احتمال وجود دارد که آسیای‌های مقیم آمریکا و خانواده‌هایشان که در آسیا زندگی می‌کنند، دچار مشکلی شوند. نباید فراموش کرد که اجرای این دستور ممکن است مانند رأی دادگاه مبنی بر توقف اجرای ممنوعیت تیک‌تاک، متوقف شود. رویترز هم گزارش کرده است که وزارت بازرگانی طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام دولت ترامپ، آن را مغایر با «رقابت سالم» خواند.

ویلبر راس (Wilbur Ross)، وزیر بازرگانی آمریکا، با اعلام حمایت خود از تصمیم ترامپ، گفت:

از عزم رئیس‌جمهور برای حمایت و حفاظت از حریم خصوصی و امنیت آمریکا در مقابل تحریم‌های حزب کمونیست چین حمایت می‌کنم.

راس همچنین اعلام کرد که اجرای فرمان اجرایی را از ۴۵ آینده شروع خواهد کرد.

ترامپ دستور مسدودسازی برنامه‌های پرداخت چینی را صادر کرد؛ اقدامی مثبت برای بیت کوین

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت اتریوم، 8 ژانویه (19 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت اتریوم، 8 ژانویه (19 دی) - اختصاصی ارز سنتر