خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری آمریکا: منوچین! پیگیر بیت کوین باش!

دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری آمریکا: منوچین! پیگیر بیت کوین باش!

دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری آمریکا: منوچین! پیگیر بیت کوین باش!

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

بر اساس کتاب جدید جان بولتون John Bolton به نام «اتاق حوادث» The Room Where It Happened، ترامپ از مدتها قبل از سخنان جنجالیش در توییتر ژوئیه 2019 (تیر ماه 98) به دنبال بیت کوین بوده است. بر اساس گفته های جان بولتون، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، می خواست خارج از فضای توییتر هم بی علاقگی ظاهریش به بیت کوین را حفظ کند و حتی تا سطح قانونگذاری هم این بیزاری را بکشاند.

در مقاله ی امروز Forbes ، جان بولتون در کتاب جدیدش گفته:” شنیده است ترامپ به وزیر خزانه داری استیون منوچین Steven Mnuchin گفته است:” پیگیر بیت کوین باشد.” مکالمه ی بین ترامپ و منوچین درباره ی تحریم معاملات و تعرفه های جدید علیه دولت چین در ماه می 2018 بوده است.

این اولین بار نیست که ترامپ تنفرش را از رمز ارزها اعلام می کرد. او به جنجال توییتریش در ژوئیه 2019 ادامه داد و گفت: بیت کوین پول نیست “not money” و روی هواست ”based on thin air”. او به حملاتش به توکن فیس بوک یعنی Libra ادامه داد و گفت: “اطمینان زیادی” به آن ندارد.

حمایت از ترامپ

وزیر خزانه داری از مواضع ترامپ در رسانه ها پس از توییت های ژوئیه 2019 حمایت کرد و گفت کاخ سفید “تمام دارایی های رمزنگاری را بررسی می کند” و متعاقباً ادعا کرد که BTC و سایر ارزهای رمزپایه، بیشتر از پول نقد برای پولشویی استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید: صرافی دیجیتال وابسته به ایران در چین متهم به کلاهبرداری شد! related_content

در فوریه سال جاری میلادی (بهمن 98) ، منوچین در یک جلسه ی گروهی با اشاره به نظارت بیشتر دولت فدرال برای جلوگیری از پولشویی اعلام کرد که وی “الزامات جدید قابل توجه جدیدی” را برای رمز ارزها در شبکه اجرای قوانین جرائم مالی در نظر گرفته است.

اما ترامپ دم دمی مزاج بعد از آن مکالمه ی کذایی با منوچین، تصمیماتی گرفته که ممکن است به نفع رمز ارزها باشد. رئیس جمهور آمریکا، مایک مولوانی Mick Mulvaney را در اکتبر  2018 به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید منصوب کرد. Mulvaney یکی از طرفداران بیت کوین است و بیت کوین را ارزی خواند که “هیچ دولتی آن را دستکاری نکرده است.”

 

 

دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری آمریکا: منوچین! پیگیر بیت کوین باش!

منبع: coindesk

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • هاشمی هاشمی
    forward-like 12 تیر 99

    منوچین کیست