خانه اخبار اخبار جهان توییتر حساب دونالد ترامپ را حذف کرد؛ دلایل این اقدام چه بود؟

توییتر حساب دونالد ترامپ را حذف کرد؛ دلایل این اقدام چه بود؟

توییتر حساب دونالد ترامپ را حذف کرد؛ دلایل این اقدام چه بود؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

توییتر به دلیل “ریسک تحریک به خشونت بیشتر”، حساب رییس جمهور دونالد ترامپ را به طور دائمی تعلیق کرد

توییتر در حساب خود نوشت: پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر دونالد ترامپ و با توجه به شرایط پیرامون، این حساب را به دلیل خطر تحریک به خشونت بیشتر، به طور دائمی به حالت تعلیق درآورد.

این اقدام توییتر دو روز پس از هجوم طرفداران ترامپ و ورود به ساختمان سنای آمریکا رخ داد.

مدیرعامل توییتر: قوانین سخت آمریکا کاربران را به سمت راه‌های غیرقانونی می‌برد

ترامپ مکرراً به عدم پذیرش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ پرداخته و بیان کرده است که رای‌های این انتخابات دزدیده شده است.

معترضان در اقدام بعدی خود با ساختمان سنا وارد شدند و به تخریب ساختمان و سرقت اموال موجود در آن پرداختند. این اعتراض ۵ کشته به جای گذاشته است که شامل کشته شدن یک معترض به دلیل تیراندازی پلیس بوده است.

توییتر اقدام دیگری نسبت به مراجع قانونی انجام داده است و به عنوان یک شبکه اجتماعی متمرکز می‌تواند کم و بیش به خاموش کردن صدای ترامپ بپردازد.

جک دورسی مدیرعامل توییتر که یکی در طرفداران سرسخت بیت کوین است در ماه دسامبر ۲۰۱۹، برنامه آسمان آبی (Blue Sky initiative) را داخل شرکت به عنوان روشی برای ایجاد استاندارد غیرمتمرکز برای پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد. وی سال گذشته بیان کرد: بلاک چین و بیت کوین به آینده و به دنیایی اشاره می‌کند که محتواها برای همیشه باقی خواهند ماند.

دو توییت از حساب ترامپ ارسال شده است که توییتر آن را به عنوان تحریک به خشونت و دلیل تعلیق حساب او بیان کرده است.

اولین توییت ترامپ به شرح زیر بوده است:

blockquote

۷۵ میلیون وطن پرست آمریکایی که به من رای داده‌اید، آمریکا در اولویت است و بار دیگر آمریکا را سربلند می‌سازیم. به این شعارها نمی‌توان بی‌احترامی کرد.

blockquote

توییت دوم نیز بدین شرح بود:

blockquote

خطاب به همه کسانی که پرسیده‌اند باید بگویم من در مراسم تحلیف در ۲۰ ژانویه شرکت نخواهم کرد.

blockquote

به نظر توییتر، با توجه برنامه ریزی مسلح شدن معترضان در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی در تاریخ ۱۷ ژانویه، این توییت‌ها نیز باید مدنظر قرار بگیرد.

فیسبوک و توییتر بارها مورد بررسی و موشکافی قانونی قرار گرفته‌اند. دلیل این بررسی‌های قانونی این بود که به ترامپ امکان انتشار اطلاعات نادرست داده‌اند. هرچند توییتر، چندین توییت ترامپ را از زمان انتخابات نوامبر نشانه‌گذاری و محدود کرده است.

این موضوع ارتباط زیادی با پلتفرم‌های متمرکز یا غیرمتمرکز ندارد. پلتفرم پخش ویدیوی غیرمتمرکز Dlive که متعلق به پلتفرم ارز دیجیتال ترون است نیز به دلیل آنکه به معترضان امکان پخش و اشتراک‌گذاری حمله به ساختمان سنا را داده است مورد انتقاد قرار گرفته است.

توییتر حساب دونالد ترامپ را حذف کرد؛ دلایل این اقدام چه بود؟

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد