خانه اخبار ارزها بریتانیا به شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید!

بریتانیا به شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید!

بریتانیا به شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
ارز دیجیتال ارز دیجیتال

مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا (FCA) به شرکت‌های ثبت‌نشدهٔ ارز دیجیتال اخطار داد که باید مطابق برنامه‌ای که در ابتدای سال ۲۰۲۰ تصویب و تصریح شده است، تمام فعالیت‌های خود را تعطیل و سرمایۀ سرمایه‌گذاران را به آنها بازگردانند.  

به گزارش بلاک کریپتو، ۸ ژانویه (۱۹ دی)، این سازمان نظارتی هشدار داد که کسب‌وکارهای ارز دیجیتالی که تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۵ آذر) درخواست ثبت‌ به مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا ارائه نکرده باشند یا درخواست خود را پس گرفته باشند، باید تمام فعالیت‌های مربوط به ارز دیجیتال خود را تا پیش از ۱۰ ژانویه (۲۱ دی) متوقف کنند.   

در ایمیلی که برای این شرکت‌ها ارسال شد، این مرجع نظارتی نوشت که کسب‌وکارها باید تمام مسائل مربوطه را با دقت در نظر بگیرند و در صورت امکان، هرگونه پول یا دارایی دیجیتالی را که در چارچوب قوانین ضدپولشویی قرار می‌گیرد، پس دهند.

در این ایمیل نوشته شده است:

 

blockquote

هر کسب‌وکاری که در حال حاضر در حوزه دارایی‌های دیجیتال و در محدودهٔ نظارتی قوانین ضدپولشویی بریتانیا فعالیت می‌کند، باید تا ۹ ژانویه ۲۰۲۱، فرایندهای ضدپولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم را گذرانده و از مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا مجوز قانونی دریافت کرده باشد. اگر شما از جمله کسب‌وکارهایی در بریتانیا هستید که در حال حاضر هنوز فعالیت‌هایی مرتبط با دارایی‌های دیجیتال انجام می‌دهید و مشمول هر کدام از دسته‌های اشاره‌شدۀ فوق قرار می‌گیرید، باید تا پیش از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱ این فعالیت‌ها را متوقف کنید.

blockquote

از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۰ دی ۹۸)، مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا نظارت بر اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در شرکت‌های ارز دیجیتال را آغاز کرد و در آن زمان هشدار داد که این شرکت‌ها باید تا همان تاریخ در سال بعد (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)، ثبت شده باشند. اخیراً، این سازمان، پس از ثبت موقت ۹۰ شرکت، مهلت مذکور را تا ۹ ژوییه ۲۰۲۱ (۱۸ تیر ۱۴۰۰) تمدید کرده است.   

مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا در ایمیل خود اظهار داشت که انتظار دارد شرکت‌های ارز دیجیتال شرایط را برای مشتریان خود توضیح بدهند و علاوه بر این، هر گزینهٔ جایگزینی را که به نفع مشتریان باشد، به آنها ارائه دهند. این سازمان نظارتی در ایمیل خود نوشت:

 

blockquote

شما باید برای چگونگی انجام این کار از مشاوره حقوقی شرکت خود استفاده کنید. از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد، هرگونه ارائهٔ خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال به افراد، ارتکابِ جرم قلمداد می‌شود و در این صورت، تحت پیگرد نهاد اجرای قانونِ مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا قرار خواهد گرفت.

blockquote

در اوایل روز گذشته (۲۲ دی)، این سازمان هشداری جدی در مورد «خطرات بسیار زیادی» که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند منتشر کرد.

بریتانیا به شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت مونرو، 13 ژانویه (24 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت مونرو، 13 ژانویه (24 دی) - اختصاصی ارز سنتر