خانه اخبار ارزها اخبار آلت کوین ها دولت اوکراین، شبکه ی بلاک چین استلار را برای توسعه ی ارز دیجیتال ملی این کشور انتخاب کرد!

دولت اوکراین، شبکه ی بلاک چین استلار را برای توسعه ی ارز دیجیتال ملی این کشور انتخاب کرد!

دولت اوکراین، شبکه ی بلاک چین استلار را برای توسعه ی ارز دیجیتال ملی این کشور انتخاب کرد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

طبق اعلامیه ای که در روز دوشنبه منتشر شد، وزارت توسعه ی دیجیتالی کشور اوکراین و بنیاد توسعه ی استلار(SDF) تفاهم نامه ای را به منظور ساخت “اکوسیستم مجازی دارایی ها و ارز دیجیتال ملی اوکراین” امضا کردند. 

Oleksandr Bornyakov، مدیر بخش IT و توسعه ی دیجیتالی اوکراین،گفت که بانک ملی این کشور از سال 2017(1396)، بر روی ساخت و توسعه ی ارز دیجیتال ملی این کشور تحقیقاتی را انجام داده است. حال، امضای تفاهم نامه با استلار می تواند پایه و اساسی برای توسعه ی این ارز دیجیتال شود. او ادامه داد: 

” وزارت توسعه ی دیجیتال اوکراین در حال تلاش برای ساخت یک محیط قانونی برای توسعه ی دارایی های دیجیتال در این کشور می باشد. ما اعتقاد داریم که همکاری ما و بنیاد استلار به توسعه ی صنعت دارایی های دیجیتال و یکپارچه سازی آن در اکوسیستم اقتصاد جهانی، کمک خواهد کرد.”

استلار، یک ارز دیجیتال و یک سازمان غیر انتفاعی میباشد که در سال 2014(1393) توسط Jed McCaleb، هم بنیان گذار شرکت ریپل، تاسیس شد. این شرکت در ماه گذشته نیز توسط بانک آلمانی (Bankhaus von der Heydt (BVDH برای توسعه ی استیبل کوین یورو  انتخاب شد. همچنین بنیاد قانون گذاری BaFIN نیز مجوز قانونی برای صدور دارایی های توکنیزه شده بر بستر این بلاک چین را صادر کرده است. 

Denelle Dixon مدیر عامل بنیاد توسعه ی استلار، اعلام کرد که با همکاری دولت اوکراین و دیگر سهام داران این پروژه، the hryvni به صورت رسمی در این ماه، عملیاتی می شود. 

“ما در حال بحث و تبادل نظر با دولت ها و موسسات از سراسر جهان در خصوص ملاحضات کلیدی در خصوص صدور ارز دیجیتال ملی کشور ها بوده ایم. این نکته قابل توجه است که بسیاری از این موسسات، شرکت تکنولوژی تلقی نمی شوند اما مخاطبین زیادی دارند و از آن ها حمایت می شود. به همین دلیل همکاری های عمومی و خصوصی در این ضمینه برای رسیدن به موفقیت ضروری است.”

بانک ملی اوکراین در سال 2019(1398) اعلام کرد که در توسعه ی E-hryvnia، از نسخه ی خصوصی بلاک چین استلار استفاده خواهد شد. 

Jason Chlipala، مدیر عملیاتی استلار گفت که مکانیسم اجماع استلار به صادر کنندگان ارز ها در این شبکه امکاناتی را می دهد که در بلاک چین های عمومی وجود ندارد. 

“مکانیسم اجماع استلار(SCP)، می تواند به عنوان یک بانک مرکزی عمل کند. این مکانیسم می تواند رابطه ای مطمئن را ایجاد کند که موجب نگه داری و اعطای رای مهمی در پروتکل اجماع شود.”

دولت اوکراین، شبکه ی بلاک چین استلار را برای توسعه ی ارز دیجیتال ملی این کشور انتخاب کرد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر