خانه اخبار اخبار جهان استفاده سازمان ملل از بلاک‌چین برای کمک به افغانستان!

استفاده سازمان ملل از بلاک‌چین برای کمک به افغانستان!

استفاده سازمان ملل از بلاک‌چین برای کمک به افغانستان!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
گروه خبری گروه خبری

سازمان ملل متحد از بلاک‌چین انتظار دارد که به توسعه پایدار شهری در افغانستان کمک کند. براساس گزارشی از سایت اخبار فن‌آوری، در تاریخ ۲ ژوئیه، سازمان ملل متحد بر روی راه‌حل‌های بلاک‌چین برای توسعه پایدار شهری در افغانستان کار می‌کند.


دفتر فن‌آوری‌ اطلاعات و ارتباطات سازمان ملل در حال توسعه راه‌حل‌های بلاک‌چین برای ثبت زمین و شفافیت خدمات به عنوان بخشی از نوآوری "شهر برای همه" سازمان ملل متحد است.Stephane Dujarric، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل به خبرگزاری Sociable

برنامه "شهر برای همه" سازمان ملل در سال ۲۰۱۶ با یک سری منشور برای ادامه تا سال ۲۰۲۰ آغاز شد و هدف آن پیشروی ۱۲ شهر از شهرهای افغانستان از جمله پایتخت کابل است. این ابتکار جدید پیش‌بینی می‌کند که جمعیت افغانستان طی ۱۵ سال آینده، بیشتر شهری شود. سه اولویت اعلام‌شده آن عبارتند از مدیریت موثر زمین، برنامه‌ریزی استراتژیک شهری و بهبود امور مالی شهرداری. 

حرکت جدید برای آزمایش فن‌آوری بلاک‌چین برای حل چالش‌های زیربنایی افغانستان، محصول توافق‌نامه اخیر سازمان ملل متحد و سکونت‌گاه سازمان ملل است که مسئول حمایت فنی از "شهر برای همه" است.

طبق این توافق‌نامه، دو دفتر سازمان ملل به دنبال گسترش همکاری در سراسر آسیای جنوبی و کار بر روی "توسعه ابزارهای فن‌آوری در حال ظهور و پلتفرم‌های دیجیتال برای طراحی و برنامه ریزی شهری" می‌‌باشد.

پیش‌تر، سازمان ملل از بلاک‌چین به منظور توسعه در حوزه‌هایی مانند خدمات بهداشتی در شرق افریقا استفاده کرده‌ بود و همچنین یک دفتر اعتباری مبتنی بر بلاک در سیرالئون در مجلس عمومی سازمان ملل در سپتامبر ۲۰۱۸ ایجاد کرد.

استفاده سازمان ملل از بلاک‌چین برای کمک به افغانستان!

2
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
این صرافی‌ها معاملات ریپل را متوقف کردند! این صرافی‌ها معاملات ریپل را متوقف کردند!