خانه اخبار اخبار جهان حجم بازار Uniswap به 50 میلیارد دلار رسید! علت این افزایش چیست؟

حجم بازار Uniswap به 50 میلیارد دلار رسید! علت این افزایش چیست؟

حجم بازار Uniswap به 50 میلیارد دلار رسید! علت این افزایش چیست؟
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

صرافی غیر‌متمرکز مبتنی بر اتریوم یونی‌سواپ، برای اولین بار از مرز 50 میلیارد دلار عبور کرد؛ البته برخی نیز درمورد سیستم محاسباتی و منابعی که این اخبار را منتشر کرده‌اند، مطمئن نیستند.

در تاریخ 15 دسامبر، Hayden Adams، بنیانگذار یونی سواپ، اطلاعاتی را در توییتر خود منتشر کرد. او طی این توییت خبری اعلام کرد که 51.7 میلیارد دلار از طریق 26000 جفت ارز تجاری خود کسب کرده؛ به طور متوسط تقریباً 2 میلیون دلار برای هر جفت ارز.

اگر این صرافی غیر متمرکز، ماهانه 10 میلیارد دلار حجم بازار را در بر بگیرد، پیش‌بینی می‌شود که تنها در طول هشت سال، از یک میلیارد دلار نیز فراتر رود. البته برخی از  فعالین حوضه کریپتو، در مورد این آمارها و افزایش ناگهانی حجم بازار یونی‌سواپ، تردید دارند. زیرا هیچ نشانه‌ای از فرایند بررسی و تحقیق موجود نبوده و هیچ مدرکی نیز در وبسایت تحقیقات آماری KYC، به ثبت نرسیده است.

بیشتر بخوانید: تفاوت صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال چیست؟ related_content

Cyber_hokie کاربر توئیتری، اظهار کرد که حجم زیادی از این درآمد را بازارهای Darknet، پولشویی و تجارت‌های این چنینی، تأمین می‌شود. 

با نگاهی به گذشته در می‌یابیم که این پلتفرم بستری برای وجوه غیر قانونی بوده است. در ماه سپتامبر، هکری که 200 میلیون دلار از مبادلات صرافی KuCoin را به سرقت برد، 1.2 میلیون دلار از توکن SNX را برای پولشویی وارد یونی‌سواپ کرد. این اقدامات نگرانی‌ها را در مورد احتمال سواستفاده مجرمان از یونی سواپ را افزایش داد. 

بیشتر بخوانید: هک شدن صرافی KuCoin و عدم نگرانی تریدر‌ها نسبت به کاهش قیمت اتریوم related_content

QueenCryptoCat، کاربر توییتری بر این باور است که نیمی از حجم بازار یونی‌سواپ، توسط توکن‌هایی افزایش یافته که تحت تاثیر rug-pulls (تاکتیک دستکاری قیمت سهام که توسط موسسات بزرگ با سرمایه های بالا صورت می گیرد) قرار دارند.

براساس گزارش دیفای‌پلاس، از زمان راه اندازی V2 در تاریخ 18 می، ارزش کل قفل شده یونی‌سواپ، از 36.5 میلیون دلار عبور و به عنوان پنجمین پروتکل دیفای با حجم بازار 1.37 میلیارد دلار، رسیده است. صرافی یونی‌سواپ همواره با اقدامات هکر‌ها و فورک شدن برخی توکنها به منظور از بین بردن نقدینگی، روبرو بوده است. 

SushiSwap، نیزبه عنوان ششمین پروژه بزرگ دیفای، درست پشت سر یونی‌سواپ و با 1.07 میلیارد دلار حجم بازار، قرار دارد. بنا به تحقیقات  Dune Analytics، حجم بازار هفتگی یونی سواپ  59.5%، پس از آن 0x حدود 12.9٪، سوشی سواپ 11٪ و Curve تقریبا 10.2٪، محاسبه می‌شود.

بیشتر بخوانید: بنیانگذار توکن YFI، سرپرستی Uniswap را می‌پذیرد related_content

از نظر تعداد معامله‌گران هفتگی نیز یونی سواپ بیش از 101,000، سوشی سواپ، 3،392 معامله گر، Kiber با 1،662، Curve با 982 و 0x با 859 معامله گر را در بر می‌گیرد. Polkadot نیز ممکن است در سال 2021 رقیب سرسختی برای یونی‌سواپ باشد؛ اگرچه تاریخ رونمایی این پروژه در حال حاضر مشخص نیست.

حجم بازار Uniswap به 50 میلیارد دلار رسید! علت این افزایش چیست؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بایننس کوین، 17 دسامبر (27 آذر) تحلیل قیمت بایننس کوین، 17 دسامبر (27 آذر)