خانه اخبار اخبار قانون گذاری دولت آمریکا مجوز استفاده از استیبل کوین ها را برای بانک های این کشور صادر کرد!

دولت آمریکا مجوز استفاده از استیبل کوین ها را برای بانک های این کشور صادر کرد!

دولت آمریکا مجوز استفاده از استیبل کوین ها را برای بانک های این کشور صادر کرد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

اداره ی کنترل ارز ها(OCC) در روز دوشنبه اعلام کرد که بانک های ملی و فدرال، اجازه ی استفاه از تکنولوژی بلاک چین و استیبل کوین ها را دارند. 

این اعلامیه نشان می دهد که بانک ها و موسسات دارایی می توانند از نود های رمزنگاری شده و استیبل کوین ها به منظور سرویس های پرداختی مجوز دار، استفاده کنند. این به این معنی می باشد که بانک ها از این پس می توانند مادام این که از قوانین پیروی می کنند، از بلاک چین های عمومی به منظور اعتبار سنجی، ذخیره و واریز دارایی ها و تراکنش ها استفاده کنند.

همچنین در این اعلامیه به صورت واضح به استفاده از استیبل کوین ها برای تراکنشات مالی، اشاره شده است. در متن این اعلامیه آمده است که استفاده از بلاک چین موجب کاهش هزینه های تراکنش های برون مرزی می شود و به عنوان ابزاری بسیار سریع تر و بهینه تر عمل می کند. به همین دلیل، این قانون بانک ها را مجاز به استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای استیبل کوین ها و تبدیل آن ها به ارز فیات و همچنین صدور استیبل کوین اختصاصی از جانب آن ها می کند. 

در این اعلامیه آمده است:

 

blockquote

یک بانک ممکن است از استیبل کوین ها به منظور انجام تراکنش به مشتریان استفاده کند. این کار با استفاده از یک نود اعتبار سنج مستقل که باعث صدور استیبل کوین با تبدیل آن به ارز فیات می شود، صورت گیرد.

blockquote

 

blockquote

همانگونه که ممکن است بانک ها به خرید و فروش ESV(ارز های رایج دیگر) به منظور تبدیل دلار ها برای تکمیل تراکنش ها به مشتریان، بکنند، آن ها می توانند به خرید، فروش و صدور استیبل کوین ها بپردازند. به عنوان مثال، یک شخص می خواهد مقداری دلار برای فرد دیگری بفرستد. علاوه بر استفاده از سیستم بانکی متمرکز، او می تواند دلار ها را به استیبل کوین تبدیل و آن ها را به فرد دیگر از طریق INVN بفرستد. پس از آن نیز در مقصد، این استیبل کوین دوباره به دلار تبدیل می شود. در حقیقت، این یک حواله ی برون مرزی تلقی می شود.

blockquote

Brian Brooks، مدیر اجرایی اداره ی کنترل ارز ها و مدیر سابق حقوقی صرافی Coinbase، گفت که این اعلامیه در پاسخ به اعلامیه ی منتشر شده توسط کارگروه ریاست جمهوری بر بازار های اقتصادی منتشر شده است. در آن گزارش آمده بود که قانون گذاران باید محدودیت هایی را بر استیبل کوین های چند گانه، وضع کنند. 

او ادامه داد:

blockquote

این اعلامیه، تمامی نگرانی ها در خصوص محدودیت های قانونی بانک ها برای اتصال به شبکه ی بلاک چین و استفاده از نود های اعتبار سنج از بین می برد و می تواند زمینه ساز پرداخت ها به وسیله ی استیبل کوین ها برای کاربرانی بشود که خواستار ارزانی، سرعت و بهینه بودن می باشند.

blockquote

دولت آمریکا مجوز استفاده از استیبل کوین ها را برای بانک های این کشور صادر کرد!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
وضعیت بازار: بازگشت قیمت بیت کوین پس از کاهش به زیر ۲۸,۰۰۰ دلار وضعیت بازار: بازگشت قیمت بیت کوین پس از کاهش به زیر ۲۸,۰۰۰ دلار