خانه اخبار اخبار جهان بانک‌های دولتی آمریکا از این پس اجازه نگهداری ذخایر استیبل کوین را دارند

بانک‌های دولتی آمریکا از این پس اجازه نگهداری ذخایر استیبل کوین را دارند

بانک‌های دولتی آمریکا از این پس اجازه نگهداری ذخایر استیبل کوین را دارند
زمان مطالعه : 7 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

دفتر نظارت بر ارز آمریکا (OCC) به بانک‌های دولتی و اتحادیه پس‌انداز فدرال (FSA) اجازه داده است تا ذخایر استیبل کوین نگهداری کنند. علاوه بر این، کمیسیون SEC نیز اعمال قانون اوراق بهادار بر روی ارزهای دیجیتال را کاهش داده است.

ذخیره استیبل کوین‌ها توسط بانک‌ها

دفتر OCC اساس همکاری‌های بیشتر بین ارزهای دیجیتال و خدمات بانکداری را بنا نهاده است و این اقدام را با نگهداری استیبل کوین‌هایی نظیر USDC به صورت امانت در بانک‌ها شروع کرده است.

برایان بروکز از OCC در این خصوص گفته است:

 

blockquote

بانک‌های دولتی و ملی و اتحادیه‌های پس‌انداز فدرال در حال حاضر در فعالیت‌های مرتبط با استیبل کوین‌ها حضور دارند. اقدام اخیر، قطعیت قانونی بیشتری برای بانک‌ها در سیستم بانکداری فدرال ارائه می‌دهد تا برای مشتریان خود، خدمات ایمن فراهم کنند.

blockquote

در نامه جاناتان گولد (Jonathan Gould) مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای بانک‌ها در خصوص ارائه خدمات به صادرکنندگان استیبل کوین فهرست شده است. قانون اصلی برای صادرکنندگان استیبل کوین این است که نسبت یک به یک بین کل سپرده و کل موجودی ارز دیجیتال خود برقرار کنند.

بانک‌ها هم‌چنین باید حداقل یک حسابرسی استیبل کوین به صورت روزانه انجام دهند تا قانون فوق بررسی و تایید شود. به علاوه، بیمه مناسبی باید فراهم شود تا سایر خطرات نقدینگی را پوشش دهد. به غیر از این موارد، بانک‌ها و مشتریان آنها باید مطابق با قانون اقدامات محرمانه بانکی (BSA) و قوانین ضد پولشویی FinCEN باشند.

بیشتر بخوانید: رای دیوان عالی در مورد کمیسیون بورس و اوراق بهادار، چه تاثیری روی ارز دیجیتال دارد؟ related_content

علاوه بر این، کمیسیون SEC نیز بیانیه جداگانه‌ای برای شفاف‌سازی اعمال قوانین اوراق بهادار بر روی استیبل کوین‌ها منتشر کرده است. این کمیسیون گفت که هر پروژه باید جداگانه ارزیابی شوند و ارزهای دیجیتال باید به روشی ایجاد شوند و به فروش برسند که در حوزه اوراق بهادار قرار نگیرند.

قبل از این نیز ۵ کشور اتحادیه اروپا به قانونگذاری استیبل کوین‌ها پرداخته‌ و گفته‌اند که سپرده‌ها فقط باید در موسسات مورد تایید اتحادیه اروپا نگهداری شوند.

ایجاد شکاف توسط معیارهای کیف پول

اگرچه این خبر برای صنعت ارزهای دیجیتال مثبت است، اما کریستین اسمیت (Kristin Smith) رییس اجرایی اتحادیه بلاک چین تقاضای موضع فعال‌تری در خصوص کیف پول‌های میزبان دارد.

طبق این دستورالعمل‌ها، خدمات بانکی فقط به صادرکنندگانی تعلق خواهد گرفت که دارایی‌های خود را در کیف پول‌های میزبان نگهداری می‌کنند. در صنعت ارزهای دیجیتال، کیف پول‌های میزبان به برنامه‌های شخص ثالثی گفته می‌شود که با ذخیره کلید خصوصی، ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خود نگهداری می‌کنند.

کیف پول‌های غیر میزبانی ‌شده به دارندگان، کنترل بیشتری بر ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. این نوع کیف پول‌ها ایمن‌تر هستند. با این حال، از آنجایی که هنوز قانونگذاری ارزهای دیجیتال به صورت شفاف نیست، سپرده‌های بانکی استیبل کوین مشروعیت بیشتری به این اکوسیستم ارائه خواهد داد.

بانک‌های دولتی آمریکا از این پس اجازه نگهداری ذخایر استیبل کوین را دارند

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 29 اکتبر (8 آبان) تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 29 اکتبر (8 آبان)