خانه اخبار اخبار بلاک چین بلاکچین به کمک دنیای موسیقی می‌آید!

بلاکچین به کمک دنیای موسیقی می‌آید!

بلاکچین به کمک دنیای موسیقی می‌آید!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

همکاری دو شرکت Utopia Genesis Foundation و STOKR درآمد استریم جدیدی را برای هنرمندان و همچنین فرصت سرمایه گذاری برای شنوندگان موزیک‌ها فراهم خواهد کرد. ساعاتی پیش شرکت بلاکچینی متمرکز بر داده‌های در حوزه موسیقی Utopia Genesis Foundation و پلتفرم صدور اوراق بهادار دیجیتالی STOKR به طور رسمی‌ اعلام کردند که قصد دارند با همکاری خود تنور رقابت در دنیای موسیقی مبتنی بر بلاکچینی که روز به روز در حال رشد و پیشرفت است را داغ تر کنند.

در یک کنفرانس خبری که Utopia Genesis آن را برگزار کرده بود، این کمپانی چندین روش را معرفی کرد که همکاری این دو شرکت باعث شده تا هنرمندان کارهای خود را توکن سازی و سهام بندی کنند و از طرفی شنوندگان هم به ابزار سرمایه گذاری منحصر به فردی دست پیدا کنند.

در بیانیه ای که Utopia منتشر کرد آمده که همکاری این شرکت با STOKR "به هنرمندان و صاحبان اثر قطعه‌های موسیقی این امکان را می‌دهد که دارایی خود را توکنیزه کنند و سهام و اوراق قرضه ای را برای جمع آوری سرمایه برای انتشار آلبوم، تک آهنگ، کالا یا هر چیز دیگر، منتشر کنند." و همچنین به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا "بخشی از مالکیت معنوی اثر خود و در نتیجه درآمد حاصل از استریم آن را به مردم بفروشند."

بیشتر بخوانید: نقش بلاک‌چین در صنعت موسیقی related_content

دنیل سِستگالی، مدیر ارشد استراتژی Utopia Genesis در مصاحبه با وبسایت کوین‌تلگراف خاطر نشان کرد که چشم انداز بلند مدت این همکاری این است که "قدمی‌برای ایجاد یک بازار سهام غیر متمرکز برای دنیای موسیقی برداریم." تا هم هنرمندان و هم هواداران آن‌ها از آن سود ببرند. سستگالی در این مصاحبه گفت:

 

blockquote

به جای استودیوها و شرکت‌های ساخت موسیقی که با هنرمندان قراردادهای مشکوک می‌بندند، آن‌ها می‌توانند توسط هواداران خود بودجه لازم برای برنامه‌های خود را جمع آوری کنند تا یک هنرمندان در رابطه کاری که می‌خواهد ارائه دهد، آزادتر باشد. از طرفی طرفداران این هنرمندان هم می‌توانند بخشی از رزومه هنری موسیقیدان محبوب خود باشند و حتی از سرمایه گذاری خود درآمد کسب کنند. ما با این همکاری، شفافیت کامل را به صنعت موسیقی خواهیم آورد و به جهانیان نشان خواهیم داد که چگونه تکنولوژی می‌تواند در حل چالش‌های بسیاری از صنایع اثر گذار باشد.

blockquote

سستاگالی همچنین اشاره کرد که تقاضا برای چنین خدماتی بسیار بالا به نظر می‌رسد، چون بسیاری از هنرمندان مطرح حوزه موسیقی مثل Bob Dylan، Stevie Nicks و Imagine Dragons هم بخشی از حق پخش کارهای خود را به فروش رسانده اند.

همکاری Utopia Genesis و STOKR تنها یکی از تلاش‌هایی است که با هدف ورود تکنولوژی بلاکچین به صنعت موسیقی انجام شده است. در اکتبر گذشته، سرویس استریم موسیقی مبتنی بر بلاکچین Audius که قصد رقابت با Spotify را دارد، اعلام کرد که توکن خود را به شنوندگان و هنرمندان وفادار خود هدیه بدهد.

بلاکچین به کمک دنیای موسیقی می‌آید!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One) آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One)