خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!

واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!

واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

در طی روز های گذشته در همین هفته سه تراکنش و جابجایی اتر در بستر بلاک چین اتریوم انجام شد که هزینه تراکنش آنها سرسام آور بود. در ابتدا و با انجام اولین تراکنش کارشناسان فکر کردند که ممکن است خطای سیستمی بوده باشد. وقتی این اتفاق برای بار دوم افتاد بیشتر نسبت به این قضیه مشکوک شدند. اما سومین تراکنش هم رقمی میلیونی را در پی داشت و بوترین را وادار به پاسخگویی نمود.

ویتالیک بوترین خالق کم سن و سال بلاک چین اتریوم که موفقیت های بسیاری را به همراه بلاک چین ابداعی خودش داشته است این اتفاق را به نوعی باج گیری یا زورگیری بلاک چینی تعریف کرد.

شرح واقعه از زبان ویتالیک

ساعاتی بعد از انجام سومین تراکنش مجددا تمامی نظرها به سمت این اتفاق کشیده شد و بازار نظرات و انتقادات داغ شد. بوترین از غافله عقب نماند و در توییتی که زد به این نکته اشاره کرد:

 

blockquote

هکرها به کدهای انتقال تراکنش دسترسی پیدا کرده اند ولی نتوانستند موجودی حساب را خالی کنند. تنها راه برای ایجاد اختلال در این پروسه فرستادن پیامی به سیستم درون برنامه ای بلاک چین اتریوم، یعنی GAS می باشد. آنها هدفشان در وهله اول زهر چشم گرفتن بود تا کاربر از طریق پرداخت هزینه تراکنش میلیونی وجه مورد معامله اش را از دست بدهد. این زنگ خطری بود که برای بار دوم و سوم تکرار شد تا کل مبلغی که باید جابجا میشد از بین برود.

blockquote

مسئله اصلی اینجاست که آیا این زنگ خطر برای ویتالیک به صدا در آمده است یا برای کاربری که پولش را از دست داده است. اگر این باگ سیستمی در بلاک چین اتریوم باقی بماند ممکن است این روند ادامه داشته باشد و ضربه مهلکی به ویتالیک وارد شود.

واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
بسته معیشتی فدرال، علت افزایش قیمت بازار سهام! اختصاص بسته معیشتی فدرال، علت افزایش قیمت بازار سهام