خانه اخبار اخبار بلاک چین همکاری Bitfury و کاسپراسکای برای طراحی سیستم رای گیری در روسیه

همکاری Bitfury و کاسپراسکای برای طراحی سیستم رای گیری در روسیه

همکاری Bitfury و کاسپراسکای برای طراحی سیستم رای گیری در روسیه
زمان مطالعه : 3 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

به دلیل محبوبیت و کاربرد فناوری بلاک چین، می توان برای رای گیری های سیاسی و عمومی از این فناوری نسبتا جدید استفاده کرد. دولت های زیادی در جهان از جمله روسیه در حال برگزاری رای گیری از طریق سیستم های بلاک چین به صورت آزمایشی هستند.

پوتین در تیتر خبری رسانه ها

طبق گفته سایت کوین دسک در 9 ژوئن (20 خرداد)، دولت روسیه برای تصمیم گیری در مورد آینده رئیس جمهور ولادیمیر پوتین می خواهد از فناوری بلاک چین برای برگزاری انتخابات استفاده کند. این فرد 67 ساله از سال 1998 ریاست اتحاد جماهیر شوروی را بر عهده داشت و فقط به مدت چهار سال یعنی از سال های 2008 تا 2012 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب نشد.

بیشتر بخوانید: خرید 5000 ATM بلاک چینی توسط بزرگترین بانک روسیه! related_content

مدارک نشان می دهد که روسیه به تغییر قانون اساسی که آخرین بار در ژوئیه سال 1993 مورد بازبینی قرار گرفت، رای خواهد داد. در حقیقت این کشور می خواهد قانونی را تصویب کند که هر رئیس جمهور روسیه بتواند به مدت بیشتری از دو دوره 6 ساله فعلی اداره ریاست کشور را به عهده بگیرد.

سیستم رای گیری فعلی از رای های کاغذی استفاده می کند و افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می گویند در این نوع رای گیری تقلب به راحتی صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: برای راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید چه چیزی لازم است؟ related_content

اما حالا، با کمک فناوری بلاک چین، به رای دهندگان در مسکو و نیژی، دو شهر پرجمعیت روسیه، اجازه داده می شود تا به صورت الکترونیکی به کاندید مورد نظر خود رای دهند و رای های خود را در یک دفتر کل عمومی قرار دهند.

وزارت فناوری اطلاعات مسکو در حال کار بر روی پیدا کردن راه حلی برای این مشکل است و قصد دارد این کار را توسط شرکت Bitfury و با پلتفرم بلاک چین Exonum انجام دهد. پلتفرم Exonum ارائه دهنده زیرساخت های متمرکز شده با بیت کوین است که در واقع دارای سیستم های ماینینگ بوده و در حوزه بلاک چین فعالیت می کند. 

در اطلاعیه رسمی که در مورد این شرکت منتشر شده، نوشته شده است:

فناوری بلاک چین، در حال کار بر روی فرایند اثبات اعتبار (Proof of Authority) است. این سیستم با استفاده از یک قرارداد هوشمند برای دفتر کل رای گیری، رای را در سیستم ثبت می کند و پس از اتمام رای گیری آن ها را باز می کند و سپس این رای ها را در سیستم بلاک چین منتشر می کند.

 شرکت Bitfury و وزارت فناوری اطلاعات مسکو هیچ بیانیه ای در مطبوعات از این موضوع منتشر نکردند. علاوه بر این، گزارش ها نشان می دهد شرکت کاسپراسکای ارائه دهنده خدمات امنیت رایانه، سرویس امنیتی خوبی را در سیستم بلاک چین به کاربران ارائه می دهد.

هنوز نمی توان به سیستم رای گیری بلاک چین اعتماد کرد

با وجود این اقدامات، رای گیری با بلاک چین در مسکو موفقیت آمیز نبوده است. 

در سپتامبر 2019 برای انتخابات شورای شهر در مسکو از سیستم رای گیری با بلاک چین استفاده شد، اما در آن زمان، تحقیقات در فرانسه نشان داد که این سیستم می تواند به راحتی هک شود و نتایج منتشر شده با فناوری بلاک چین همخوانی ندارند.

مدوزا، مقاله محله روسی می گوید که کلیدهای خصوصی مربوطه می توانند به راحتی از تراکنش های انجام شده در رسانه های گروهی حاصل شوند. این رای گیری باعث شد تا اطلاعات بیش از 12,000 رای دهنده در آن زمان فاش شود.

سایت کوین دسک نقل قولی از طرف سرگئی تیخومیروف، محقق روسی در زمینه بلاک چین منتشر کرد که می گوید، هیچ روشی فنی برای نظارت در این سیستم وجود ندارد و برگزار کنندگان رای گیری می توانند به اطلاعات کاربران در هر زمانی دسترسی پیدا کنند و برخلاف رای های کاغذی، در این سیستم هیچ اثری از تقلب به جا نمی ماند.

همکاری Bitfury و کاسپراسکای برای طراحی سیستم رای گیری در روسیه

2
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
بسته معیشتی فدرال، علت افزایش قیمت بازار سهام! اختصاص بسته معیشتی فدرال، علت افزایش قیمت بازار سهام