خانه تحلیل قیمت دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال 27 جولای، (6 مرداد)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال 27 جولای، (6 مرداد)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال 27 جولای، (6 مرداد)

زمان مطالعه : 

12 دقیقه
به مقاله گوش دهید

سرانجام بیت‌کوین از سد قیمتی 10هزار دلار عبور کرد و ارزش باقی آلت‌کوین‌ها را هم به دنبال خود بالا برد. به دنبال افزایش قیمت ارزهای دیجیتال و حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، ارزش کل بازار رمز‌ارزها به رقم جدید 300 بیلیون دلار رسید که دستاورد مهمی برای این بازار است.

سهم آلت‌کوین‌ها و توجه سرمایه‌گذاران به این ارزها، بیشتر از قبل شده و درصد قابل توجهی از حجم بازار را به خود اختصاص داده اند. در این میان رمز‌ارز اتر هم مقاومت قبلی خود را شکست و با کمک گرفتن از حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده بر توکن‌های شبکه اتریوم، ارزش خود را به بالاترین حد تاریخ خود رساند و توجه خریداران را بیش از پیش به خود جلب کرد.

همچنین سطح توقع از بیت‌کوین به عنوان پرچمدار ارزهای دیجیتال در این لیست بلند بالا بیشتر شده، چرا که توانست از محدوده ثابت قیمتی خود خارج شده و چراغ سبزی به خریداران نشان دهد.

بنابراین هواداران این ارز دیجیتال مشتاقانه شروع به سرمایه‌گذاری مجدد روی بیت‌کوین کرده اند و قصد ندارند زمان را از دست بدهند، مخصوصا در این محدوده قیمتی که هفته‌ها منتظر شکسته شدن آن بوده‌اند.

باید به این نکته هم اشاره کرد که آلت‌کوین‌های بازار نیز رشد بسیار خوبی داشته‌اند و چشمهای زیادی به آنها دوخته شده است. باید دید که آیا بیت‌کوین همچنان در صدر لیست سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد یا اینکه دیگر ارزهای دیجیتال گوی سبقت را از چنگال این طلای دیجیتال می ربایند؟

تحلیل قیمت بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین امروز توانست به بالاتر از حد مقاومتی 10100 دلار برسد و نظر سرمایه‌گذاران و طرفداران را به خود جلب کند. در حالی که در آن سوی بازار فروشندگان نیز تمایلی به کوتاه آمدن در مقابل اشتیاق خریداران ندارند و در تلاش برای نگه داشتن قیمت بیت‌کوین در محدوده 10000 تا 10400 دلار هستند.

در این ساعات قیمت بیت‌کوین مقداری عقب نشینی کرده و شروع به پایین آمدن تا زیر قیمت 10هزار دلار می‌کند، اما هواداران این رمزارز کوتاه نیامده‌اند و همچنان در تلاش برای بالا نگه داشتن قیمت هستند.

در این ساعات قیمت بیت‌کوین مقداری عقب نشینی کرده و شروع به پایین آمدن تا زیر قیمت 10هزار دلار می‌کند، اما هواداران این رمزارز کوتاه نیامده‌اند و همچنان در تلاش برای بالا نگه داشتن قیمت هستند.

تغییر در نگرش بازار و خریداران نسبت به این ارز دیجیتال باعث شده است که سطح توقعات برای شکستن مقاومت‌های بعدی نیز بالا برود. اگر مدت زمان بیشتری قیمت 10440 دلار را روی تابلوی ارزهای دیجیتال شاهد باشیم می‌توان گفت که بیت‌کوین آماده عبور از این مقاومت و رسیدن به الگوی بعدی قیمتی در سطح 11870 دلار خواهد بود.

در ادامه این روند و کاملا خوش بینانه، الگوی دیگری را می‌توان مشاهده کرد که به خوبی سیر صعودی بیت‌کوین را برای رسیدن به سطوح مقاومتی بالاتر در قیمت 16.997 دلار نشان می‌دهد.

با اینحال این هدف‌گذاری برای بازه زمانی میان مدت خواهد بود و به احتمال قوی فروشندگان نیز دست روی دست نخواهند گذاشت و از سطح قیمتی قبلی در 14.000 دلار دفاع می‌کنند.

باید این نکته را هم در نظر گرفت که اگر قیمت از سطوح قیمتی فعلی پایینتر بیاید و روند نزولی به خود بگیرد تمام این معادلات به هم خواهد خورد.

با توجه به نمودارهای محاسباتی هر دو میانگین متحرک در حال شیب دار شدن هستند و شاخص‌های قدرت نسبی نیز در محدوده فشار خرید قرار دارند که این نشان دهنده اشتیاق خریداران در صف خرید این ارز دیجیتال است.

با توجه به نمودارهای محاسباتی، هر دو میانگین متحرک در حال شیب دار شدن هستند و شاخص‌های قدرت نسبی نیز در محدوده فشار خرید قرار دارند که این نشان دهنده اشتیاق خریداران در صف خرید این ارز دیجیتال است.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین بین سطوح 9.800 تا 10.000 دلار در حال تثبیت است و این به نوبه خود نشانه مثبتی است. حال سناریوی دیگری مطرح است، اگر هجوم خریداران باعث شود که قیمت بیت‌کوین برای 4 ساعت در بالای حد قیمتی 10.000 دلار باقی بماند می‌توانیم روند صعودی قیمت به سمت 10.400 دلار را نیز شاهد باشیم.

و باز هم از سوی دیگر این بازار و تمایل فروشندگان به پایین نگه داشتن محدوده قیمتی، این احتمال هم لازم به بررسی است که می‌توان عدم دسترسی به سطوح بالاتر را با این ارز دیجیتال تجربه کرد.

تحلیل قیمت اتر

این رمز ارز نیز بعد از حدود دو ماه در جا زدن در محدوده قیمتی 216.006-253.556 دلار در تاریخ 22 جولای، توانست از این مقاومت عبور کرده و همزمان توجه خریداران را نیز به خود جلب کند.

این رمز ارز نیز بعد از حدود دو ماه در جا زدن در محدوده قیمتی 216.006-253.556 دلار در تاریخ 22 جولای، توانست از این مقاومت عبور کرده و همزمان توجه خریداران را نیز به خود جلب کند.

با اشتیاقی که در صف خرید برای این ارز دیجیتال بوجود آمد اتر توانست خیلی سریع به قیمت هدف خود یعنی 320 دلار برسد و شاخص نمودارهای محاسباتی نیز گواهی بر خرید بی وقفه این ارز دیجیتال در کوتاه مدت هستند.

از آنجا که رسیدن به این حد مقاومتی بسیار هیجان انگیز است احتمالا بسیاری از معامله‌گران حد سود خود برای کوتاه مدت را در این بازه قیمتی از پیش مشخص کرده‌اند.

در قدم بعدی و با موفقیت خریداران برای نگه داشتن این مقاومت در قیمت جدید خود باید هدف گذاری را برای قیمت 366 دلار قرار دهیم.

نمودار شاخص 4 ساعته معاملاتی نشان دهنده این مسئله است که، رمز‌ارز اتر حرکت خود را بسمت بالا آغاز کرده و به در جهت قیمتی 253.556 دلار در حال حرکت است.

نمودار شاخص 4 ساعته معاملاتی نشان دهنده این مسئله است که، رمز‌ارز اتر حرکت خود را بسمت بالا آغاز کرده و در جهت قیمتی 253.556 دلار در حال حرکت است.

حال اگر فروشندگانی که به سود مقطعی خود قانع هستند شروع به پایین آوردن قیمت اتر کنند، باعث بوجود آوردن این تفکر در خریداران می‌شوند تا این فرصت را بهترین زمان برای ادامه خرید این رمز ارز در قیمتی پایینتر بدانند و برای سود بیشتر در حد قیمتی 320 دلار خود را مجددا آماده کنند.

و ذکر این نکته هم لازم است که اگر قدرت معامله به دست فروشندگان بیفتد می‌توان به مدت چند روز شاهد توقف قیمت در همین سطح مقاومتی باشیم.

تحلیل قیمت کاردانو

اما در مورد این ارز دیجیتال باید گفت که در حال حاضر به بالاترین رقم قیمتی خود در طول 52 هفته گذشته رسیده است و خریداران مشتاقانه در حال تزریق سرمایه به بازار این ارز دیجیتال هستند.

بهتر است بدانید که معمولا بعد از شکست یک الگوی قیمتی در سطوح مقاومتی، قیمت تمایل به در پیش گرفتن سیر صعودی خواهد داشت و روند رو به رشدی را به خود می‌گیرد.

بهتر است بدانید که معمولا بعد از شکست یک الگوی قیمتی در سطوح مقاومتی، قیمت تمایل به در پیش گرفتن سیر صعودی خواهد داشت و روند رو به رشدی را به خود می‌گیرد.

در حال حاضر نگاه سرمایه‌گذاران در محدوده قیمتی 0.154 دلار می‌باشد و حد مشخص شده سود خود را در این قیمت تشخیص داده‌اند. اگر قیمت کاردانو سیر تکامل قیمتی خود را از 0.13 دلار رو به جلو ادامه دهد، مطمئنا شاهد اشتیاق بیشتر خریداران مشتاق این ارز دیجیتال خواهیم بود و تلاش خود را برای رساندن قیمت کاردانو به محدوده 0.173 و بعد از آن به سمت 0.20 دلار خواهند کرد. تمام این معادلات زمانی بهم میریزد که صف فروش برای این رمزارز شکل بگیرد و قیمت آن را به زیر 0.12 دلار برساند.

با نگاهی به نمودار معاملاتی 4 ساعته کاردانو و بررسی شاخص‌ها به این نتیجه می‌توان رسید که این ارز دیجیتال در محدوده فشار خرید قرار دارد و جو بازار به نفع این رمز‌ارز است.

با نگاهی به نمودار معاملاتی 4 ساعته کاردانو و بررسی شاخص‌ها به این نتیجه می‌توان رسید که این ارز دیجیتال در محدوده فشار خرید قرار دارد و جو بازار به نفع این رمز‌ارز است.

سابقه آماری این ارز دیجیتال نشان دهنده این مسئله است که با پدیدار شدن علائم حال حاضر در نمودارها، به احتمال زیاد شاهد ادامه روند رو به رشد و صعودی خواهیم بود که خبری خوشحال کننده برای خریداران مشتاق کاردانو خواهد بود.

تحلیل قیمت مونرو

قیمت ارز دیجیتال مونرو برای مدتی طولانی نزدیک به دو ماه در محدوده قیمتی 60 تا 70 دلار ثابت مانده بود تا بالاخره در تاریخ 22 جولای روندی صعودی به خود گرفت و شروع به بالا رفتن از قیمت 70 دلار کرد که باید از خریداران جسور این بازار بابت این مسئله تشکر کرد.

رقمی که برای رسیدن به سقف قیمتی مورد نظر خریداران بود بالای 80 دلار در نظر گرفته شده بود که امروز ارز دیجیتال مونرو توانست قیمت خود را به مرز 79 دلار نزدیک کند.

رقمی که برای رسیدن به سقف قیمتی، مورد نظر خریداران بود بالای 80 دلار در نظر گرفته شده که امروز ارز دیجیتال مونرو توانست قیمت خود را به مرز 79 دلار نزدیک کند.

در این میان باید گوشه چشمی هم به صف فروش داشت و از آنها غافل نبود تا اینکه احتمال رساندن قیمت به زیر 70 دلار هم قابل درک باشد. اگر مونرو به عنوان شانزدهمین ارز دیجیتال تابلوی قیمتی بتواند همین روند صعودی را ادامه دهد می‌توانیم در روزهای آینده به بالاتر رفتن قیمت این رمز ارز امیدوار باشیم.

هدفگذاری اولیه برای قیمت مونرو 85 دلار می‌باشد و اگر قدرت خریداران در بازار افزایش پیدا کند می‌توانیم به رسیدن قیمت آن در مقاومت 95 دلار نیز چشم داشته باشیم. با ذکر این نکته که فروشندگانی هم در بازار هستند تا بخواهند قیمت مونرو را در محدوده قیمتی 70 دلار نگه دارند.

نگاهی هم به نمودارهای محاسباتی می‌اندازیم که بیانگر قدرت خریداران این ارز دیجیتال هستند و این نکته را متذکر می‌شوند که همچنان روند قیمتی مونرو صعودی است و سود خوبی به سرمایه‌گذارانش خواهد داد.

نگاهی هم به نمودارهای محاسباتی می‌اندازیم که بیانگر قدرت خریداران این ارز دیجیتال هستند و این نکته را متذکر می‌شوند که همچنان روند قیمتی مونرو صعودی است و سود خوبی به سرمایه‌گذارانش خواهد داد.

باید در نظر داشت که این محدوده قیمتی در حال نوسان است و به شما این فرصت را می‌دهد که اگر با ریزش قیمت به سطوح مقاومتی 70 دلار مواجه شدید، فرصت خوبی برای خرید مجدد به سرمایه‌گذارانش خواهد داد.

تحلیل کریپتو کوین

در مورد ارز دیجیتال کریپتو کوین که به تازگی وارد سبد معاملاتی سرمایه‌گذاران شده است نیز باید گفت که در حال حاضر روند رو به رشد خوبی را در پیش گرفته و قدرت این بازار را در دستان خریداران آن قرار داده است.

در مورد ارز دیجیتال کریپتو کوین که به تازگی وارد سبد معاملاتی سرمایه‌گذاران شده است نیز باید گفت که در حال حاضر روند رو به رشد خوبی را در پیش گرفته است و قدرت این بازار را در دستان خریداران آن قرار داده است.

صف خریدی که برای این رمز ارز شکل گرفته محدوده قیمتی آن را تا سطح 0.153-0.154 دلار حفظ کرده که خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال است و می‌توان در آینده نزدیکی شاهد رسیدن قیمت آن به سطوح 0.174 تا .020 دلار باشیم.

و اما طبق روال همیشه نیز باید حواسمان به فروشندگان محتاط بازار نیز باشد که با تشکیل صف‌های فروش می‌توانند محدوده قیمتی کریپتو کوین را به مقاومت قبلی 0.143 دلار برسانند.

بیایید نگاهی هم به نمودارهای محاسباتی بیاندازیم و با توجه به نتایج آنها در نظر داشته باشید که در حال حاضر روند قدرتمندی برای پیشرفت قیمت این ارز دیجیتال در بازه قیمتی 0.153 دلار محتمل است که منطقی این است در عین حال با توجه به سمت دیگر بازار و تشکیل روند نزولی توسط فروشندگان تا محدوده قیمت 0.14 دلار نیز، ارزیابی مناسبی از زمان خرید و فروش داشته باشید.

بیایید نگاهی هم به نمودارهای محاسباتی بیاندازیم و با توجه به نتایج آنها در نظر داشته باشید که در حال حاضر روند قدرتمندی برای پیشرفت قیمت این ارز دیجیتال در بازه قیمتی 0.153 دلار محتمل است که منطقی این است در عین حال با توجه به سمت دیگر بازار و تشکیل روند نزولی توسط فروشندگان تا محدوده قیمت 0.14 دلار نیز، ارزیابی مناسبی از زمان خرید و فروش داشته باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
مدیر ارشد فناوری تتر مدعی است که بقای این ارز در کنار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادامه خواهد داشت
محبوبترین ها
غول بزرگ پرداخت دیجیتال، پی‌پال، بعد از اینکه رسما از ورود به دنیای رمز ارزها خبر داد، احتمالا قصد دارد رمزارز خود را صادر کند.