خانه تحلیل قیمت دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال برتر، 19 اکتبر (28 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال برتر، 19 اکتبر (28 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال برتر، 19 اکتبر (28 مهر)
زمان مطالعه : 12 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

معامله‌گران در این کاهش قیمت بیت‌کوین در حال خرید و انباشت هستند و نفوذ نمودار به سطوح بالاتر از 11600 دلار منجر به ادامه روند صعودی تا 12000 دلار می‌شود.

داده‌هایی که از طرف شرکت Skew منتشر شده، نشان می‌دهد که حجم معاملات نقدی بیت‌کوین در LMAX Digital، صرافی متمرکز روی نهادهای سرمایه‌گذاری، از حجم معاملات در صرافی‌های معامله‌گران خرد پیشی گرفته است. این نشان‌دهنده این حقیقت است که نهادهای سرمایه‌گذاری در حال ورود به این بازار هستند و انتظار دارند که قیمت در آینده بالاتر برود.

در کنار خرید‌های نقدی، نقش نهادهای سرمایه‌گذاری در بازار مشتقات هم پررنگ‌تر شده است. داده‌های شرکت تحقیقاتی Arcane Research نشان داده که تعداد رکورد شکنی از سرمایه‌گذاران در محصولات مشتقات صرافی Bakkt Bitcoin شرکت کرده‌اند.

لیست کاملی از ارزهای دیجیتال و قیمت لحظه ای آنها در تابلوی قیمتی ارزسنتر

عامل دیگری که می‌تواند برای معامله‌گران مفید باشد، نوسان است. داده‌های بازار آپشن بیت‌کوین نشان داده که نوسان ضمنی آپشن‌های پولی به پایین‌ترین حد خود در 16 ماه گذشته رسیده است. این نشان می‌دهد که معامله‌گران در آینده نزدیک انتظار کاهش قیمت شدیدی را ندارند، بنابراین تمایل ندارند که مبالغ بیشتری بپردازند و پوزیشن‌های خود را هِج کنند. (هِج کردن به معنای باز کردن پوزیشینی دقیقا برعکس پوزیشن اول است تا پول فرد حفظ شود.)

با اینکه داده‌ها نشان می‌دهد که نهادهای سرمایه‌گذاری انتظار حرکت صعودی نمودار را دارند، ولی معامله‌گران خرد باید به دقت نوسانات قیمت را زیر نظر بگیرند و تنها زمانی اقدام به ورود با مقادیر زیاد کنند که روندی شروع شده باشد.

بیایید با هم 5 ارز دیجیتال برتر هفته را زیر نظر بگیریم و ببینیم کدام یک ممکن است در هفته آینده حرکت روند داری را شروع کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

در چند روز گذشته بیت‌کوین (BTC) همواره در بالای سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (11137 دلار) معامله شده است. خریداران در روز اخیر در سطح 11165 دلار جلوی کاهش بیشتر قیمت را گرفتند و این تمایل به خرید و انباشت در قیمت‌های پایین‌تر را نشان می‌دهد.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

اگر گاوها بتوانند نمودار قیمت را از خط روند نزولی رد کنند، ممکن است نمودار نرخ برابری قیمت BTC/USD دوباره سطح مقاومت 11719 دلار را تست کند. شکست این سطح مقاومت می‌تواند حرکت صعودی دیگری با هدف 12000 و بعد 12460 دلار را شروع کند.

هم میانگین متحرک کوتاه مدت و هم بلند مدت به سمت بالا متمایل شده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم بالای سطح 61 درصد است. این نشان‌دهنده برتری کامل گاوها ست.

حال اگر نمودار قیمت از روی خط روند نزولی به پایین برگردد و به زیر EMA20 کشیده شود، این دیدگاه مثبت و صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را به سطح حمایت بعدی در 10500 دلار بکشاند.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

نمودار چهار ساعته یک الگوی مثلث نزولی را ایجاد کرده که با شکسته شدن سطح حمایت 11165 دلار و بسته شدن در آن تکمیل می‌شود. این الگوی نزولی هدف احتمالی 10611 دلاری دارد.

البته اگر گاوها بتوانند قیمت را از خط روند نزولی رد کنند، این الگوی نزولی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند منجر به عقب نشینی خرس‌ها و صعود قیمت تا 12000 دلار شود.

EMA20 اندکی به سمت بالا متمایل شده و RSI هم در محدوده مثبتی است و این برتری نسبی گاوها را در این تایم فریم نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت استلار لومِنس (XLM)

استلار لومنس (XLM) در روز 21 سپتامبر به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (0.077 دلار) کشیده شد ولی خرس‌ها نتوانستند از این ضعف استفاده کنند و قیمت را به زیر 0.066841 دلار بکشانند. این تمایل خرید گاوها در قیمت‌های پایین‌تر ا نشان می‌دهد.

نمودارتحلیل تکنیکال قیمت استلار لومِنس (XLM)

نمودار نرخ برابری قیمت XLM/USD یک الگوی نزولی تشکیل داده و گاوها در حال حاضر قصد دارند قیمت را از سطح مقاومت 0.084584 دلار رد کنند. با اینکه خرس‌ها در روز 17 اکتبر از این سطح مقاومت دفاع کردند، ولی گاوها اجازه کاهش قیمت را ندادند.

اگر نمودار بالای سطوح میانگین متحرک‌ها بماند، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطوح بالاتر از 0.084584 دلار برسانند. اگر موفق شوند، نمودار می‌تواند حرکت صعودی جدیدی را شروع کرده و تا 0.10 دلار بالا برود.

میانگین متحرک‌ها اندکی به بالا متمایل شده‌اند و RSI هم در محدوده مثبتی قرار گرفته و این یعنی گاوها تا حدودی کنترل نمودار را در دست دارند.

نمودارتحلیل تکنیکال قیمت استلار لومِنس (XLM)

نمودار قیمت در این تایم فریم توانسته کانال نزولی را بشکند ولی گاوها نتوانستند سطح مقاومت 0.084584 دلار را با موفقیت پشت سر بگذارند. البته در حرکت نزولی هم خرس‌ها نتوانستند قیمت را از سطح 38.2 درصدی از سطوح اصلاح فیبوناتچی (0.079229 دلار) پایین‌تر بکشند.

این یعنی گاوها بار دیگر تلاش خود برای رساندن قیمت به سطوح بالاتر از این سطح مقاومت را شروع خواهند کرد. اگر موفق شوند، جهش قیمت تا 0.091042 دلار در دستور کار قرار می‌گیرد.

برخلاف این نظریه، اگر خرس‌ها قیمت را از EMA20 پایین‌تر بکشانند، سقوط تا 0.076546 دلار ممکن خواهد شد. شکست این سطح حمایت می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت تا خط پایینی کانال شود.

تحلیل قیمت کریپتو کوین (CRO)

وقتی کریپتو کوین (CRO) در تاریخ 14 اکتبر به زیر سطح حمایت 0.144743 دلار کشیده و در آنجا بسته شد، الگوی مثلث نزولی تکمیل شد. این الگوی نزولی هدف احتمالی 0.10607 دلاری دارد.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت کریپتو کوین (CRO)

البته احتمالا گاوها در سطح میانگین متحرک ساده 200 دلار (0.121 دلار) جلوی کاهش قیمت را می‌گیرند. جهش از روی این سطح حمایت می‌تواند منجر به تست دوباره سطح 0.144743 دلار شود. در روند نزولی معامله‌گران در سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.144 دلار) جلوی کاهش قیمت را می‌گیرند چون مسیر اولین سطح مقاومت به سمت پایین است.

بنابراین اگر نمودار نرخ برابری قیمت CRO/USD از روی EMA20 به پایین کشیده شود، نشان‌دهنده جو نزولی بازار خواهد بود. بعد از آن فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر SMA200 بکشانند، اگر موفق شوند، کاهش قیمت می‌تواند تا 0.10607 دلار ادامه یابد.

EMA20 به پایین متمایل شده و RSI هم به اعماق محدوده بیش فروش نفوذ کرده است و این یعنی برتری کاملا در دست خرس‌ها ست. البته نمی‌توان احتمال وقوع جهش قیمت در کوتاه مدت را در نظر نگرفت.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت کریپتو کوین (CRO)

RSI در تایم فریم چهار ساعته هم به اعماق محدوده بیش فروش نفوذ کرده است. این نشان‌دهنده فروش پانیک است و معمولا بعد از وقوع چنین فروش شدیدی یک پولبک کوچک اتفاق می‌افتد.

هر جهش قیمتی احتمالا در سطح EMA20 با فروش شدید مواجه می‌شود چون خرس‌ها تلاش می‌کنند تا برتری خود را حفظ کنند.

حال اگر نمودار قیمت حرکت صعودی خود را شروع کند و بتواند سطح مقاومت 0.144743 دلار را بشکند، این دیدگاه منفی و نزولی نقض خواهد شد. تا آن موقع هر جهش قیمتی یک فرصت فروش است.

تحلیل قیمت باینانس کوین (BNB)

باینانس کوین (BNB) در روز 16 اکتبر زا روی سطح 31.9798 دلار به پایین برگشت ولی گاوها در سطح حمایت آنی 29.5646 دلار جلوی کاهش قیمت بیشتر را گرفتند. این نشان‌دهنده آن است که سطح مقاومت گذشته حالا به یک حمایت تبدیل شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین (BNB)

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29.06 دلار) رو به بالاست و RSI هم بالای 61 درصد است و این یعنی گاوها گوی برتری را در دست دارند. میانگین متحرک ساده 200 روزه (19.95 دلار) هم شروع به چرخش به سمت بالا کرده و این یعنی روند بلند مدت هم به نفع گاوها در حال تغییر است.

اگر خریداران بتوانند نمودار نرخ برابری قیمت BNB/USD را به بالای محدوده مقاومتی 32 تا 33.3888 دلار بکشانند، نیروی محرکه نمودار افزایش خواهد یافت و تست دوباره بالاترین حد قیمت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

برخلاف این نظریه اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر EMA20 کشانده و زیر آن تثبیت کنند، نشان‌دهنده ضعف نمودار خواهد بود.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین (BNB)

خرس‌ها به شدت از محدوده مقاومتی 31 تا 32 دلار دفاع می‌کنند. EMA20 بدون شیب و در سطح میانی بودن RSI هم نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

حال اگر خرس‌ها بتوانند نمودار قیمت را به زیر سطح حمایت 29.5646 دلار کشانده و در آنجا تثبیت کنند، این تعادل به نفع آن‌ها تغییر خواهد کرد. اگر این سطح حمایت شکسته شود، سقوط تا 28 و بعد 26 دلار ممکن خواهد شد.

از طرف دیگر اگر گاوها بتوانند قیمت را از محدوده مقاومت ذکر شده رد کنند، نشان‌دهنده ادامه روند صعودی خواهد بود.

تحلیل قیمت لایتکوین (LTC)

لایتکوین (LTC) در حال ایجاد یک الگوی سر و شانه معکوس است که با رسیدن قیمت به بالای سطح 51.50 دلار و تثبیت در آنجا تکمیل خواهد شد. میانگین متحرک‌های بدون شیب و رسیدن RSI به محدوده میانی هم نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا ست.

نمودار تحلیل تکنیکال  قیمت لایتکوین (LTC)

البته دم‌های بلند کندل‌های روز 2 و 16 اکتبر نشان‌دهنده آن است که گاوها در خط روند پایینی جلوی کاهش قیمت را می‌گیرند. اگر گاوها بتوانند قیمت را از میانگین متحرک‌ها رد کنند، نمودار نرخ برابری قیمت LTC/USD می‌تواند تا سطح 51.50 دلار صعود کند.

شکست این سطح مقاومت و بسته شدن در سطوح بالای آن می‌تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند. هدف احتمالی این الگوی بازگشتی هم 61.50 دلار است.

اگر خرس‌ها بتوانند نمودار قیمت را به زیر خط روند بکشانند، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند نمودار قیمت را تا چند روز آینده وارد بازاری بی‌روند شود.

نمودار تحلیل تکنیکال  قیمت لایتکوین (LTC)

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که جهش قیمت از روی خط روند در تثبیت بالای 47.7845 دلار با مشکل روبرو شده است. این یعنی تقاضا در قیمت‌های بالاتر کاهش میابد. EMA20 به پایین متمایل شده و RSI هم در محدوده منفی قرار گرفته است.

از این رو خرس احتمالا بار دیگر تلاش خواهند کرد تا سطح حمایت خط روند را بشکنند. اگر چنین کاری کنند، ممکن است نمودار تا 42 دلار به پایین کشیده شود.

از طرف دیگر اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای سطح 47.7845 دلار تثبیت کنند، حرکت تا 50 و بعد 51.50 دلار ممکن خواهد شد.

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال برتر، 19 اکتبر (28 مهر)

در این باره بیشتر بخوانید

تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت کاردانو، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت لایتکوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت پولکادات، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت چین‌لینک، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت ریپل، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت اتریوم، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت کاردانو، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت لایتکوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت پولکادوت، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت چین‌لینک، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت ریپل، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت اتریوم، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت اتریوم، 21 اکتبر (30 مهر)

تحلیل قیمت کاردانو، 21 اکتبر (30 مهر)

تحلیل قیمت تزوس، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت مونرو، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت لایتکوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت کاردانو، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت پولکادات، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت چین لینک، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت ریپل، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت اتریوم، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت لایتکوین، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت کاردانو، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت پولکادات، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت چین لینک، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت باینانس کوین، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین کش، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت ریپل، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت اتریوم، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل قیمت ترون، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 15 اکتبر (24 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 12 اکتبر (21 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 28 سپتامبر (7 مهر)

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت کاردانو، 17 اکتبر (26 مهر) تحلیل قیمت کاردانو، 17 اکتبر (26 مهر)