خانه تحلیل قیمت دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد)

زمان مطالعه : 

12 دقیقه

قیمت بیت‌کوین بعد از رسیدن به سطح 12000 دلار به شدت اصلاح شد، ولی رشد شدید قیمت بیت‌کوین و آلتکوین های دیگر نشان می‌دهد که خریداران می‌خواهند قیمت را به سطوح بالاتری ببرند.

 

رشد قیمت بیت‌کوین و شکست سطوح 10000 و 10400 دلار، توجه معامله‌گرانی که منتظر یک فرصت مناسب و شروع روند صعودی بودند را به خود جلب کرد. یوسوکه اوتسوکا، یکی از موسسین صرافی ارز دیجیتال ژاپنی Coincheck، اعلام کرد که بسیاری از معامله‌گرانی که این اواخر فعالیتی نداشتند، این هفته شروع به خرید بیت‌کوین کرده‌اند.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری Monex Group، اوکی ماتسوموتو هم گفت بسیاری از معامله‌گرانی که نتوانستند در قیمت‌های پایین طلا بخرند، به خرید بیت‌کوین روی آورده‌اند چون این ارز به تازگی روند صعودی خود را شروع کرده است.


تحلیل بازار

البته باید به این موضوع اشاره کرد که افراد مختلف اهداف متفاوتی هم دارند و در تایم فریم‌های گوناگونی معامله می‌کنند. بعد از جهش قیمت تند این ارز در چند روز گذشته، برخی از معامله‌گران کوتاه مدت بعد از رسیدن قیمت به سطح 12000 دلار، سکه‌های خود را فروختند.

این اتفاق باعث شد قیمت بیت‌کوین و چندین آلت‌کوین دیگر کاهش قیمت بزرگی را تجربه کنند، ولی جنبه مثبت آن این است که در سطوح پایین‌تر خریداران بیشتری به میدان آمدند. این یعنی کسانی که در اوایل جهش قیمت فرصت ورود نداشتند، حالا می‌خواهند از فرصت استفاده کنند.
روز‌های آینده اهمیت بسیار زیادی دارد، چون مشخص می‌کند که بیت‌کوین یک روند صعودی مداوم و شارپ را شروع کرده یا این جهش فقط مقطعی و کاذب بود.

تحلیل قیمت بیت‌کوین (BTC)

در تاریخ 27 جولای، بعد از اینکه بیت‌کوین سطوح مقاومت 10000 و 10400 دلار را شکافت، یک روند صعودی تقریبا تندی را شروع کرد. این تغییر قیمت‌ها یک الگوی سر و شانه معکوس را ایجاد کرد که می‌تواند به هدف 16997 دلاری برسد.تحلیل قفیمت بیت کوین

از آنجاییکه نمودار قیمت بیت‌کوین در حالت روند دار است، اندیکاتور های میانگین متحرک 20 روزه و شاخص حرکت جهت دار (ADX) در آن استفاده شده است.
شاخص حرکت جهت دار در بالای سطح 41 قرار دارد و این یعنی روند صعودی قوی است. نشانگر حرکت مثبت (+DI) بالاتر از نشانگر حرکت منفی (-DI) است و این یعنی خریداران قدرت بیشتری دارند.
امروز نرخ برابری بیت‌کوین به دلار (BTC/USD) به قیمت 12113.50 دلار رسید که دقیقا زیر سطح مقاومت 12304.37 دلار است. این اتفاق باعث شد که بسیاری از معامله‌گران کوتاه مدت شروع به فروش کنند و قیمت را تا 10525 دلار پایین بیاورند.
نتیجه این نوسان قیمت، ایجاد یک کندل بزرگ قرمز بود که گاهی نشان‌دهنده بازگشت روند است. برای اینکه روند بازگشتی شده و به نزولی تبدیل شود، خرس‌ها باید قیمت را زیر 10400 دلار نگه دارند.
البته امروز قیمت به شدت از سطح 10525 دلار جهش کرد و این نشان‌دهنده ورود بیشتر خریداران است. تا وقتی که قیمت بالاتر از 10400 دلار بماند، به احتمال زیاد روند صعودی ادامه دار خواهد بود.تحلیل قیمت بیت بیت کوین

اندیکاتور ADX در تایم فریم چهار ساعته بالاتر از 44 است و این یعنی روند کوتاه مدت هم قوی است ولی -DI در این محدوده بالاتر از +DI قرار گرفته که به معنای قدرت بیشتر فروشندگان است. اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر 10800 دلار بکشانند، احتمالا دوباره سطح حمایت 10400 دلاری آزمایش خواهد شد.

شکست سطح حمایت 10400 دلار یک علامت بسیار منفی است، بنابراین اگر قیمت به زیر این سطح رسید، معامله گران باید از خرید زودهنگام پرهیز کنند.

از طرف دیگر اگر نمودار قیمت بالاتر از سطوح حمایت 10400 و 10800 باقی بماند، بنابراین احتمالا گاو‌ها بار دیگر تلاش خود برای رساندن قیمت به سطح مقاومت 12113.50 دلار را شروع خواهند کرد. بعد از آن شکست این سطح مقاومت یعنی ادامه روند صعودی!

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

22 جولای بود که اتر (ETH) سطح مقاومت 253.556 دلار را شکاند و امروز به قیمت 415.634 دلار رسید که نشان‌دهنده جهش قیمت 62.92 درصدی در این مدت کوتاه است. این سرعت بالای افزایش قیمت ناپایدار است، بنابراین یک پولبک جزئی در نمودار لازم بود.تحلیل قیمت اتریوم

برای همین معامله‌گران به شدت شروع به فروش اتر‌های خود کردند و همین قیمت را به 328.507 دلار رساند که اندکی بیشتر از سطح اصلاح 50 درصدی فیبوناتچی از نزدیک ترین قله ایجاد شده است. البته خریداران در این سطح با شدت زیادی شروع به خرید کردند و این تقاضای بسیار زیاد در سطوح پایین تر را نشان می‌دهد.

تا وقتی که قیمت در نزدیکی کف محدوده امروز بسته نشود، الگوی شمع ژاپنی منفی نشانگر بازگشت روند نخواهد بود. اتریوم شاید در چند روز آینده در محدوده‌های کوچکی معامله شود، چون هم خریداران و هم فروشندگان منتظر مشخص شدن وضعیت نمودار هستند.
ADX بالاتر از 52 است و +DI نیز بالاتر از -DI را نشان می دهد که این یعنی برتری با گاو هاست! اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از سطح اصلاح 38.2 درصدی فیبوناتچی و 346.857 دلار نگه دارند، احتمالا در آینده‌ای نزدیک سطح مقاومت 415.634 دلار دوباره تست خواهد شد. شکست این سطح مقاومت به معنی ادامه روند صعودی و رسیدن به هدف 480 دلار است.

بر خلاف این نظریه، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر 320 دلار بکشانند، رسیدن به میانگین متحرک 20 روزه (302 دلار) محتمل است. شکست این سطح قیمت هم علامتی منفی است و نشان می‌دهد که قیمت 415.634 یک قله کوتاه مدت بود.


تحلیل قیمت اتریوم

نمودار چهار ساعته نشان‌دهنده آن است که گاو‌ها تلاش می‌کنند که قیمت را بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه نگه دارند و این علامت مثبتی است. اندیکاتور ADX بالاتر از سطح 42 است و این یعنی روند صعودی کوتاه مدت ادامه دار خواهد بود. +DI و -DI نزدیک به هم هستند و این به معنای آن است که خریداران و فروشندگان در حال تلاش برای تثبیت برتری خود هستند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از 366 دلار نگه دارند، خبر بسیار خوبی است چون به این معناست تقاضا در سطوح پایین‌تر زیاد است. چنین اتفاقی احتمال افزایش قیمت به 415.634 را بیشتر می‌کند و نشان‌دهنده ادامه روند صعودی است. بنابراین تا وقتی قیمت بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه است، خریداران می‌توانند خوش بین باشند.

از طرفی اگر قیمت به پایین‌تر از میانگین متحرک 20 روزه برود، به احتمال زیاد فروشندگان تلاش دیگری برای رساندن قیمت به سطح حمایت 320 دلاری را آغاز خواهند کرد. تا وقتی اتر بالاتر از سطح میانگین متحرک 20 روزه و 366 دلار خرید و فروش می‌شود، معامله‌گران باید محتاط باشند.

تحلیل قیمت چِینلینک (LINK)

در چند روز گذشته، چینلینک یا Chainlink (LINK) در محدوده بزرگ 6.8221 تا 8.9080 در حال تثبیت قیمت بود. این اتفاق ADX را به بالاتر از 31 رسانده که نشان دهنده آن است که روند صعودی به شدت تضعیف شده است.

تحلیل قیمت چینلینگ

شاخص‌های +DI و -DI در کنار هم هستند و این یعنی هم خریداران و هم فروشندگان در حال تلاش برای کسب برتری هستند.
امروز نمودار نرخ برابری LINK/USD به شدت بین سقف مقاومت و کف حمایت این کانال نوسان داشت، البته فروشندگان نتوانستند قیمت را پایین بکشند و نمودار به شدت از 6.87 دلار فاصله گرفت.
این یعنی خریداران در قیمت‌های پایین‌تر بسیار بیشتر هستند. اگر خریداران بتوانند نمودار را به بالاتر از 8.9080 ببرند، این روند صعودی به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت و هدف بعدی 11 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت چینلینک

نمودار چهار ساعته هم نشان می‌دهد که گاو‌ها به شدت در حال خرید چینلینک در سطح قیمت 6.87 بودند و بعد تلاش کردند که آن را به بالاتر از 8.908 ببرند، ولی با یک سطح مقاومت سخت روبرو شدند و این یعنی خرس‌ها مخالف آن هستند!
البته اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه نگه دارند، احتمال شکست سطح مقاومت 8.908 بیشتر خواهد شد. بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح مقاومت یعنی روند صعودی ادامه خواهد یافت.
از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 20 روزه کشیده شود، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر 6.8221 ببرند. اگر در این تلاش هم موفق شوند، کاهش قیمت شدیدی را مشاهده خواهیم کرد.

تحلیل قیمت ویچین (VET)

ویچین یا VeChain (VET) در حال حاضر در یک الگوی پرچم صعودی در حال معامله است. میانگین متحرک 20 روزه با سطح قیمت 0.016 دلار بدون روند است و شاخص های +DI و -DI نزدیک بهم هستند و این یعنی بین خریداران و فروشندگان تعادل وجود دارد.

تحلیل قیمت ویچین

شکست و بسته شدن قیمت بالای این سطح مقاومت، شرایط را به نفع خریداران تغییر خواهد داد و روند صعودی را تکمیل خواهد کرد. در این صورت هدف بعدی 0.031398 خواهد بود.
البته  اگر فروشندگان بتوانند نمودار نرخ برابری VET/USD را به زیر سطح اصلاح 50 درصدی فیبوناتچی (در قیمت 0.015279) ببرند، اصلاح قیمت می‌تواند به سطح 61.8 درصدی از این اندیکاتور رسیده و به 0.013698 نزدیک شود.

شکست این سطح حمایت، نشانه منفی بزرگی است و می‌تواند منجر به کاهش شدید قیمت شود. از این رو، معامله‌گران باید اندکی صبر کنند تا قیمت بتواند بالاتر از الگوی پرچم رفته و در آنجا تثبیت شود و بعد ورود کنند.

تحلیل قیمت ویچین

در چند روز گذشته خریداران به شدت از سطح حمایت 0.015279 دلار دفاع کرده اند. امروز هم قیمت درست از زیر این سطح قیمت به بالا کشانده شد. گاو‌ها (خریداران) حالا در حال تلاش برای رساندن قیمت به بالاتر از سطح حمایت هستند. اگر موفق شوند، صعود قیمت به سمت 0.20 و بعد 0.021978 دلار محتمل خواهد بود.
برخلاف این نظریات، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر 0.015279 بکشانند، سقوط قیمت به پایین پرچم محتمل خواهد بود. شاخص -DI بالاتر از +DI قرار گرفته و این یعنی خرس‌ها برتری اندکی دارند.
حال اگر الگوی پرچم به سمت پایین شکسته شود، نشان از سقوط قیمتی شدید خواهد بود. بنابراین اگر قیمت پایین‌تر از 0.013 رفت، معامله گران باید از خرید پرهیز کنند.

تحلیل قیمت لایتکوین (LTC)

ارز دیجیتال لایتکوین (LTC) به اولین هدف خود یعنی 64 دلار رسید که باعث شد برخی از معامله‌گران کوتاه مدت شروع به فروش سکه‌های خود کنند. این اتفاق قیمت را به 51.8850 کشاند که اندکی بالاتر از سطح حمایت 50.7864 دلار است.

تحلیل قیمت لایت کوین

شاخص ADX بالاتر از 38 است و +DI هم بالاتر از -DI قرار گرفته و این نشان‌دهنده برتری گاو‌ها نسبت به خرس هاست! اگر گاو‌ها بتوانند قیمت را نزدیک به 60 دلار نگه دارند، احتمال شکست سطح مقاومت 65.1573 بیشتر و روند صعودی به سمت 80 دلار آغاز خواهد شد.

حال اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 50.7864 بکشانند، این تئوری نقض خواهد شد. چنین تغییری نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود چون در آن صورت گاو‌ها علاقه‌ای به خرید نخواهند داشت. از این رو، اگر قیمت در زیر 50 دلار تثبیت شد، معامله گران باید از ورود به لایتکوین پرهیز کنند.

تحلیل قیمت لایت کوین

نمودار چهار ساعته، ADX را بالاتر از 34 نشان می‌دهد و +DI و -DI هم نزدیک بهم هستند و این یعنی خریداران و فروشندگان در حال تلاش برای کسب برتری هستند.
اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه ببرند، اولین نشانه از شروع روند صعودی خواهد بود و احتمال افزایش قیمت تا 65.1573 را بیشتر خواهد کرد. شکست این سطح به منزله تغییر احتمالی روند صعودی خواهد بود.
از طرف دیگر اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر 55 دلار ببرند، نمودار نرخ برابری LTC/USD احتمالا سطح حمایت حیاتی 50.7864 را دوباره تست خواهد کرد. شکست این سطح مقاومت نشانگر یک سقوط قیمت شدید خواهد بود.

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد)

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما