سوزاندن کوین

سوزاندن کوین
زمان مطالعه : 2 دقیقه
گروه خبری گروه خبری

سوزاندن کوین فرایند حذف دائمی سکه‌های در گردش به منظور کاهش عرضهٔ کلی است. برای درک بهتر موضوع ما برای شما بایننس کوین را مثال می‌زنیم.

هنگامی که بایننس کوین هنوز بخشی از شبکهٔ اتریوم بود، بایننس با استفاده از یک تابع قرارداد هوشمند که به عنوان فرایند سوزاندن شناخته می‌شود، فرایند سوزاندن متناوب کوین را اجرا می‌کند. فرایند سوزاندن بایننس کوین به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که هر سه ماه یکبار اتفاق بیفتد و تا زمانی ادامه خواهد یافت که مقدار ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ BNB در نهایت نابود شود. این مقدار نشان دهندهٔ ۵۰ درصد از کل عرضهٔ BNB است ( BNB۲۰۰,۰۰,۰۰۰).

نحوهٔ سوزاندن

  • فرایند سوزانده شدن کوین‌ها به شرح زیر است:

  • دارندهٔ کوین اعلام می‌کند که قصد سوزاندن کوین‌های خود را دارد.
  • سپس قرارداد مقدار کوین‌های موجود در کیف پول آن شخص را بررسی می‌کند تا از صحت و اعتبار آن مطمئن شود.
  • اگر شخص از میزان کوین کافی برخوردار نباشد، آنگاه فرایند صورت نخواهد گرفت.
  • اما اگر مقدار کوین کافی باشد، آنگاه فرایند آغاز و کوین‌های موجود سوزانده می‌شوند. سپس مقدار سوزانده شده در شرکت به روز رسانی خواهد شد و و به همان تعداد عرضه می‌شوند تا تعادل بازار بهم نخورد.
  • توجه داشته باشید پس از سوزانده شدن کوین‌ها دیگر به حساب شما باز نخواهند گشت و برای همیشه از بین می‌روند.

بیشتر بخوانید: از آیوتا چه می‌دانید؟

نحوهٔ استفاده

فرایند سوزانده شدن تا کنون چندین بار صورت گرفته است که یک نمونه از آن را برای شما مثال زده‌ام:

لئو (LEO) یک توکن چندمنظورهٔ جدید است که همهٔ کاربران و پلتفرم‌ها می‌توانند از آن برای جبران خسارت‌های وارده استفاده کنند. اخیرا شرکت اصلی بیت فینکس به نام آی فینکس (iFinex) از این توکن برای جبران دارایی‌های از دست رفتهٔ خود در سال ۲۰۱۶ استفاده می‌کند. این تصمیم به منظور کم رنگ کردن اتهامات بیت فینکس گرفته شد که پیشتر از ارزهای تتر برای جبران این کار استفادهٔ غیرقانونی می‌کرد.

بیت فینکس در حال برنامه ریزی برای پر کردن بودجهٔ خود با لئو است. از این رو آن‌ها توانسته‌اند یک میلیارد دلار توکن لئو جمع آوری کنند. آی فینکس به دلیل کسری بودجهٔ ۸۵۰ میلیون دلاری خود، هر ماه ۲۷ درصد از سود ماه قبل خود را به خرید لئو اختصاص می‌دهد تا دارایی‌های از دست رفتهٔ  خود را جبران کند.

در ۲۰ می ماه امسال، توکن لئو به بیت فنکس و بعد از آن به سایر پلتفرم‌های مبادلهٔ ارز اضافه شد. پس از اینکه بودجه توسط خرید لئو جبران شد تمامی‌ آن‌ها سوزانده می‌شوند تا عرضهٔ بازار به حالت سابق برگردد.

سوزاندن کوین

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
تفاوت بیت کوین و ریپل تفاوت بیت کوین و ریپل