خانه آموزش ICO چیست؟

ICO چیست؟

ICO چیست؟
زمان مطالعه : 7 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

ما در دنیایی محاصره شده با فناوری های دیجیتال زندگی می کنیم. تجربه داشتن یک ساعت دیجیتال، سپس عکاسی با دوربینهای دیجیتال، تماشای برنامه مورد علاقه در تلویزیون دیجیتال، کسب درآمد از بازاریابی دیجیتال و شاید داشتن رابطه ای عاطفی در دنیای دیجیتال را خواهیم داشت. حالا جهان آماده ارز دیجیتال بود و آنگاه بیت کوین متولد شد. بنابراین، همه چیز فراهم بود تا بازار سهام ارزهای دیجیتال به این دنیا قدم گذاشت.

ICO (عرضه اولیه سکه) که تقریبا نزدیک به تاسیس IPO (عرضه اولیه سهام) است، با دو تفاوت عمده همراه می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است:

1. قرار نیست که در آینده یک شرکت سهم داشته باشید.

2. باید به هر طریقی به بلاک چین متصل شود.

چرا یک شرکت تازه تاسیس ICO را ترجیح می دهد؟

این ایده نسبتا جدید است و IPO قدیمی ممکن است مطمئن تر به نظر برسد، اما برخی از مزایای ICO خیلی بهتر هستند که 3 مورد از آنها در زیر آماده است:

این ایده نسبتا جدید است و IPO قدیمی ممکن است مطمئن تر به نظر برسد، اما برخی از مزایای ICO خیلی بهتر هستند که 3 مورد از آنها در زیر آمده است:

1. حفظ کنترل: شما سهام شرکت خودتان را با یک سرمایه گذار تقسیم نمی کنید، بلکه خدماتی را برای آینده به او ارائه می دهید. این یک تفاوت بزرگ است، شما پول را دریافت خواهید کرد اما هنوز کسب و کار خود را کنترل می کنید.

2. جهانی شدن: در حالی که برخی از شرکت ها برای یافتن یک سرمایه گذار همه جا را جستجو می کنند، با ICO می توانید از هر شخصی در هر کشوری از دنیا درآمد کسب کنید.

3. بی قانونی: به این معنی که هیچ بروکراسی وجود ندارد تا بخواهد مانع پیش رفتن کارها شود. موفقیت در راه اندازی تکنولوژی بسیار مهم تر از حضور در بازار برای بار اول است. در غیر این صورت شما دیگر در اخبار بازار دیده نمی شوید و شخص دیگری برنده تمام پول ها خواهد بود.

بنابراین ICO چگونه کار می کند؟

اول از همه، ما به تعدادی از افراد با یک ایده جالب نیاز داریم که به هر طریقی به بلاک چین وصل شده اند. به عنوان مثال، یک استارت آپ (شرکت نوپا) به شما این امکان را می دهد که یک درخت اصلاح شده ژنتیکی را بخرید و هنگامی که رشد می کند، نام شما را بر روی برگ های خود دارد که هر کدام به عنوان یک بیت کوین شناخته می شوند. این ایده تا حدی احمقانه به نظر می رسد، اما من شاهد ایده های عجیب و غریب تری بودم که به یک کسب و کار موفق تبدیل شده اند. این افراد یک کمپین بازاریابی را شروع می کنند و افراد دیگر را به خرید توکن ها دعوت می کنند.

بیشتر بخوانید: درخت مرکل (درخت درهم سازی)

توکن ICO چیست؟

این یک اتومبیل مسابقه ای یا یک کفش نیست.

این یک اتومبیل مسابقه ای یا یک کفش نیست. البته ممکن است تقریبا شبیه به بازی مونوپولی باشد. شما چیزی را می خرید یا می فروشید که در واقع وجود ندارد، اما یک نفر برنده می شود و شخص دیگر می بازد. توکن ICO اساسا نشانگر سهم شما در سرمایه گذاری استارت آپ است. هر چه پول بیشتری بدهید، توکن بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت. با استفاده از توکن ها، شما قادر خواهید بود خدمات آینده شرکت را خریداری کنید یا فقط آنها را بفروشید. اما اگر شما مالک بخشی از شرکت که در IPO کار می کند، نباشید باز مایل هستید به آنها پول پرداخت کنید؟ درست است، هیچ کس حاضر به انجام چنین کاری نیست. به همین دلیل است که شما یک قرارداد هوشمند دارید.

بیشتر بخوانید: تفاوت توکن و کوین

قرارداد هوشمند ICO چیست؟

افراد با درخت های ژنتیکی عجیب و غریب باید قول یک چیز ارزشمند را به سرمایه گذاران بدهند.

افراد با درخت های ژنتیکی عجیب و غریب باید قول یک چیز ارزشمند را به سرمایه گذاران بدهند. این می تواند یک درخت رایگان برای همسر شما، دو درصد از درآمد آینده شرکت یا هر خدمات دیگری باشد. در این حالت، پول قطعا ممکن است روی درختان رشد کند. قرارداد هوشمند در واقع توافقی بین شرکت صادر کننده ICO و دارنده توکن است. این قرارداد به صورت یک کد نوشته شده است. به عنوان مثال، می توان گفت هر کسی که قبل از سال 2020 توکن درخت ژنتیکی را خریداری کرده است، می تواند آن را با قیمت ثابت بفروشد. یکی از دارنده ها توکن را ارسال می کند و قیمت به طور خودکار تنظیم می شود.

چگونه یک قرارداد هوشمند ببندیم؟

بسیاری از آنها روی پلتفرم اتریوم ساخته شده اند (اولین قرارداد هوشمند توسط سازنده پلتفرم، ویتالیک بوترین صادر شد). اما موارد دیگری مانند Confideal، چین لینک، BlockCAT و غیره وجود دارد. هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارد.

بنابراین چرا باید در توکن های ICO سرمایه گذاری کرد؟

  • طبق قرارداد هوشمند می توان مزایایی در آینده به دست آورد.
  • قیمت توکن ها می توانند به سرعت افزایش پیدا کنند، بنابراین می توانید به موقع خرید و فروش را انجام دهید. این بخش تقریبا شبیه به بورس سهام است.

بسیار خوب، ما آن را یاد گرفتیم، این مانند یک بورس سهام الهام گرفته از بیت کوین است. من می توانم به جای شرکت اپل یا اینتل روی درختان عجیب سرمایه گذاری کنم، اما چه فایده ای برای ما دارد؟ در اینجا چند مورد مهم از آنها وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

  •  Plutus: یک اپلیکیشن آسان پرداخت بیت کوین، در ژوئن سال 2018 با قیمت اولیه 1.183 دلار توکن ها را عرضه کرد. قیمت فعلی توکن 15.122 دلار است که باعث رشد 1,178 درصدی می شود و می توانید مقدار زیادی از آنها را با قیمت تعیین شده خریداری کنید.
  • Neo: کریپتوکارنسی (ارز رمزنگاری شده) دیگری که بهتر عمل کرد. آنها قیمت هر توکن را 33 سنت اعلام کردند و امروز ارزش آن 107 دلار است. شما می توانید درآمد خودتان را محاسبه کنید. برای نخریدن آن باید خودمان را سرزنش کنیم.
  • ROI: برای دارندگان توکن اتریوم 206 درصد است.

متوجه شدم، این یک معامله خوب است، این طور نیست؟

چگونه در دام کلاهبرداری ICO قرار نگیریم؟

این یک سوال بسیار خوب است. نکته مهمی وجود دارد که باید به آن اشاره کرد: همه دروغ می گویند (تشکر از دکتر هاوس برای این نقل قول خوب). همیشه افراد خوب در بین ما هستند و همین طور افراد خوب کم تری هم وجود دارند. یک استارت آپ با نام Condido به اندازه 375,000 دلار جمع آوری کرد و با این پول ناپدید شد. وب سایت آنها حذف شد و هیچ کس نمی تواند بنیان گذاران را پیدا کند.

خب، سارقان با روش های قدیمی مجبور بودند با جوراب شلواری مضحک برای دزدی به نزدیک ترین بانک بروند. این روزها می توانید بدون ترک خانه خود همین کار را انجام دهید. در این جا یک لیست وجود دارد که به ما می گوید چگونه از این دزدی ها در امان باشیم:

  • این تیم ناشناس است. درست است، همه چیز درباره عدم تمرکز و مقررات رایگان است. اما آیا پول خود را به یک غریبه می دهید؟ من ترجیح می دهم حداقل بدانم موسسان آن شرکت چه کسانی هستند.
  • پیشنهاد خیلی خوب. به یاد داشته باشید که فقط موش دوم می تواند از پنیر رایگان لذت ببرد. اگر درصد درآمد خیلی بیشتر از میانگین است، باید دلیل خوبی برای آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت این پنیر بوی خوبی نمی دهد.
  • نقشه مشخصی وجود ندارد. اگر این یک استارت آپ جدی باشد، آنها حداقل برای سال آینده روی نقشه خود به طور دقیق کار می کنند. اگر تنها چیزی که می توانید در وب سایت آنها بخوانید این است که به ما اعتماد کنید و پول خود را به ما بدهید، احتمالا باید کمی بیشتر به آن فکر کنید.

بیشتر بخوانید: قراردادهای هوشمند (Smart Contract)

پیش ICO چیست؟

لطفا صبر کنید. چیز دیگری وجود دارد که من فراموش کردم، در واقع می توانید توکن ها را قبل از ICO خریداری کنید. از خود می پرسید، چگونه می توان این کار را انجام داد؟ این دنیای رمزنگاری شده می باشد، پس همه چیز ممکن است. هیچ چیز واقعی نیست، دنبال خرگوش سفید با نام نئو بگردید.

در حقیقت، بعضی اوقات یک شرکت برای ICO خود به سرمایه نیاز دارد (تبلیغات و غیره) که در این حالت می توانند جمله فروش قبل از فروش را بیان کنند. قیمت توکن پیش فروش ارزان تر است، بنابراین می تواند معامله بسیار خوبی باشد. معمولا بسیار محدود است و به معنی واقعی کلمه می تواند تنها در چند ثانیه به پایان برسد.

بنابراین، اگر می خواهید آن را در پیش فروش خریداری کنید، باید به صورت تمام وقت رویدادهای آینده را بررسی کنید. پیش فروش ممکن است مانند یک میوه آویزان باشد اما به راحتی قابل دستیابی نیست. شیوه متداول پیش فروش برای تعداد محدودی از سرمایه گذاران است که نقش فرشتگان تجاری را به عهده می گیرند. بنابراین، یک استارت آپ می تواند از پولی که با پیش ICO جمع آوری شده است، استفاده کند تا با ICO خود پول بیشتری به دست آورد.

ICO چیست؟

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
راهنمای جامع کیف پول های دیجیتالی راهنمای جامع کیف پول های دیجیتالی