خانه آموزش آموزش تحلیل بازار کندل استیک ماروبوزو (Marubozo) چیست؟

کندل استیک ماروبوزو (Marubozo) چیست؟

کندل استیک ماروبوزو (Marubozo) چیست؟
زمان مطالعه : 4 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

ماروبوزو (Marubozo) نوعی شکل گیری کندل استیک است که نشان می دهد قیمت فراتر از قیمت باز شدن و بسته شدن نیست. این یک الگوی کندل استیک است که فاقد سایه است.

نکات کلیدی:

ماروبوزو کندل استیک با بدن بلند است و هیچ سایه ای ندارد .
نمودارهای کندل استیک قیمت باز و بسته شدن را در یک روز بررسی می کنند و توسط تریدرهای تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرند.
کندل استیک بدون سایه بسته به بالا یا پایین بودن جهت کندل به عنوان یک نشانه محکومیت قوی توسط خریداران یا فروشندگان در نظر گرفته می شود.


درک ماروبوزو:


نام ماروبوزو از کلمه ژاپنی “نزدیک بسته” آمده است که نشان دهنده کندلی بدون سایه است. مشخصه ماروبوزو در نمودار عدم وجود سایههای بالا یا پایین است ، به این معنی که نمودار فراتر از محدوده قیمت روز باز شدن نیست. در یک روز افزایشی ، قیمت باز شدن برابر با کمترین روز و قیمت بسته شدن آن برابر با بالاترین روز است. در روزهایی که قیمت به دست آورده است ، نشانگر بازار گاوی است و در روزهایی که از دست داده است ، نشانگر بازار خرسی است.

روزهای به دست آوردن یا افزایش روزها به شدت نشان می دهد که تقاضا بیشتر از میزان عرضه است. یا حداقل تقاضای بیشتر نسبت به تمایل به فروش وجود دارد. عکس این را می توان در روزهای باختن یا کاهش یافت.

نمودار کندل استیک از زمان تریدرهای برنج ژاپنی محبوب بوده است. آنها از قسمت گسترده ای از کندل استیک به عنوان بدن یاد می کردند ، و آنها از آن برای تعیین اینکه آیا قیمت بسته شدن به بالا یا پایین تر از قیمت باز شده رسیده است ، استفاده می کنند.

هنگامی که یک نوع کندل Marubozo در روند صعودی یافت می شود ، از آن برای نشان دادن اینکه گاوها به طور تهاجمی دارایی را خریداری میکنند استفاده می شود و این نشان می دهد که حرکت ممکن است به سمت بالا ادامه یابد. کندل صعودی ماروبوزو (باز برابر با کم ، زیاد برابر با نزدیک) می تواند علامت معکوس را نشان دهد وقتی در انتهای روند نزولی پیدا شود زیرا نشان می دهد که احساس تغییر کرده است و گاوها احتمالاً دارایی های خود را به سمت بالاتر سوق می دهند. از طرف دیگر ، یک ماروبوزوی نزولی که در روند نزولی قرار دارد (باز برابر با زیاد ، کم برابر با نزدیک) می تواند فشار بیشتر در فروش را نشان دهد ، به ویژه اگر در بالای روند صعودی مشاهده شود.

فقط توجه داشته باشید ، نمودارها می توانند بسیاری از ویژگی های مختلف را ردیابی کنند ، بنابراین به اطلاعاتی که می بینید بسیار توجه کنید. برخی از نمودارها فعالیت روزانه را پوشش می دهند ، در حالی که ممکن است برخی دیگر در هفته ها یا ماه ها ردیابی شوند. برای یک تصویر بزرگتر و جامع تر ، ممکن است یک سرمایه گذار بخواهد نمودارهای مختلف را مرور کند تا قبل از تصمیم گیری تغییرات در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت را مشاهده کند.

کندل استیک ماروبوزو (Marubozo) چیست؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد! ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد!