خانه اخبار ارزها عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟

عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟

عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

حالا که قیمت بیت‌کوین به بیش از 23000 دلار رسیده، اغلب ارزهای دیجیتال هم به شدت سبز و صعود شده اند. با اینحال اما آلتکوین‌ها باز هم از پادشاه ارزهای دیجیتال کم آورده اند، چراکه تسلط بیت‌کوین بر بازار حالا به بیش از 65 درصد رسیده است.

حرکت جهشی باورنکردنی بیت‌کوین در روز گذشته و رسیدن آن به سطوح بالا 20000 دلار باعث شده تا بسیاری از آلتکوین‌های دیگر بازار از رهبر خود عقب بمانند و ارزششان در برابر بیت‌کوین بسیار کمتر شود. تسلط بیت‌کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حالا به 65 درصد رسیده است، در حالیکه ارزش کل بازار هم تنها در یک روز 75 میلیارد دلار رشد کرده است.

قیمت بیت‌کوین به بیش از 23 هزار دلار رسید!

بعد از چند روز تثبیت قیمت در حوالی 19000 دلار، برترین ارز دیجیتال دنیا دیروز حرکتی جهش وار و بزرگ کرد. این دارایی برای اولین بار توانست سطوح بالای 20000 دلار را به خود ببیند.

این حرکت نمودار توجه بسیار زیاد سرمایه گذاران را به خود جلب کرد که باعث بروز مشکلاتی جدی برای برخی از محبوب ترین صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله بایننس و کوینبِیس شد.

با اینکه بسیاری از معامله گران تصور می‌کردند که بیت‌کوین بعد از شکست سد 20000 دلار جهش حرکت خود را عوض می‌کند، ولی این ارز دیجیتال حرکت صعودی خود را ادامه داد و دو هزار دلار دیگر هم صعود کرد و به کانال 23000 دلار وارد شد. این جهش دوباره، قله ایجاد شده را بلند کرد و در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت‌کوین به بیش از 23000 دلار رسیده است.

 

افزایش تعداد والت‌های با بیش از 1000 بیت‌کوین در شبکه!

افزایش تعداد والت‌های با بیش از 1000 بیت‌کوین در شبکه!

نکته جالب اینجاست که این افزایش قیمت با افزایش تعداد کیف پول‌هایی که بیش از 1000 بیت‌کوین در آدرس خود دارند هم همراه بوده است. داده‌های منتشر شده توسط شرکت Glassnode نشان می‌دهد که چنین کیف پول‌هایی حالا به بیشترین تعداد خود در تاریخ این ارز و 2294 عدد رسیده است و رکورد سه روز قبل خود را شکانده است.

آلتکوین‌ها از بیت‌کوین عقب مانده اند!

بسیاری از آلتکوین‌های دیگر مسیر بیت‌کوین را پیش گرفتند و حرکات صعودی خود را آغاز کردند. البته، با اینکه در برابر دلار آمریکا عملکردی تحسین برانگیز از خود نشان دادند، ولی در مقابل رهبرشان بیت‌کوین، کاملا ضعیف عمل کرده اند.

همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، ریپل با نماد XRP جزو چند آلتکوینی است که توانسته در برابر بیت‌کوین ارزشش را بالا ببرد و 6 درصد عملکرد بهتری داشته باشد. سایر اعضای ده ارز دیجیتال برتر دنیای کریپتو، از جمله اتریوم، بیت‌کوین کش، بایننس کوین، کاردانو، لایتکوین، چین‌لینک و پولکادات از 3 تا 9 درصد ارزش خود را در برابر بیت‌کوین از دست داده اند.

از این رو تسلط بیت‌کوین بر کل بازار ارزهای دیجیتال حالا به 65 درصد رسیده است. این یعنی 2 درصد رشد در یک روز و 5 درصد رشد در 3 هفته گذشته!

 

عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در مقابل بیت‌کوین!

عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در مقابل بیت‌کوین!

با اینحال از آنجاییکه کل بازار ارزهای دیجیتال نسبت به دلار آمریکا رشد داشته اند، ارزش کل بازار اثرات مثبت این صعود را به نمایش گذاشته است. ارزش کل سرمایه این بازار تنها در یک روز از 560 میلیارد دلار به 635 میلیارد دلار رسیده است. این بیشترین مقداری است که از بعد ژانویه 2018 ثبت شده است.

 

رشد متناوب ارزش کل بازار شکست رکورد ژانویه ۲۰۱۸

رشد متناوب ارزش کل بازار شکست رکورد ژانویه ۲۰۱۸

عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت پولکادات، 19 دسامبر (29 آذر) تحلیل قیمت پولکادات، 19 دسامبر (29 آذر)