خانه مفاهیم پایه آشنایی با بیت کوین ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ساتوشی ناکاموتو کیست؟
زمان مطالعه : 1 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

حرف وحدیث‌های بسیار زیادی مطرح است که شخصیت "ساتوشی ناکاموتو" چه کسی می‌تواند باشد. عموم مردم بر این باورند که او یکی از اصلی ترین عوامل ساخت بیت کوین بوده است. اما اکنون او دیگر فعالیت زیادی در پروژه ندارد و تنها از بیرون بر آن نظارت می‌کند.

ساتوشی ناکاموتو یک نام ژاپنی است که خود را در پس پردهٔ ارز دیجیتال غیرمتمرکز بیت کوین یا بنیان مرکزی عاقلانه مخفی کرده است. این تعریف از سوی آژانس اطلاعات مرکزی سازمان سیا (CIA) آمریکا مطرح شد. خیلی‌ها معتقدند که اوکاموتو یا همان ساتوشی ناکاموتو یکی از کارمندان این سازمان بوده و توانسته است کدهای ۹۱ الی ۹۷ ارز دیجیتال را بنویسد. در واقع می‌توان گفت الگوریتم SHA-256 توسط سازمان سیا خلق شده است.

طبق رهگیری اولین کدهای بیت کوین و بارگذاری سایت بیت کوین در گوگل، مهندسان کامپیوتر اعلام کردند که ساتوشی ناکاموتو نام یک گروه متشکل از نیل کینگ، ولادیمیر اوکسمان و چارلز بری است. اگرچه این سه نفر تمام اظهارات آن‌ها را رد کردند. معروف ترین افشاگری دربارهٔ هویت اصلی ساتوشی در سال ۲۰۱۴ رخ داد، جایی که هفته نامه Newsweek همه را به سمت خانهٔ او هدایت کرد. اما او هویت خود را انکار کرد.

بیشتر بخوانید: پازل کشف هویت ساتوشی در حال کامل شدن است!

یکی دیگر از نظریه‌های معروف این است که بیت کوین توسط دانشجوی رشته زبان شناسی در دانشگاه دوبلین به نام مایکل کلیر طراحی شده است. البته او هم هویت خود را انکار کرد. با این تفاسیر خالق بیت کوین هر کسی که هست قصد ندارد به این سادگی‌ها هویتش فاش شود.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
مفهوم هودل (HODL) و دیگر اصطلاحات در ارز دیجیتال! مفهوم هودل (HODL) و دیگر اصطلاحات در ارز دیجیتال!