خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت ریپل، 18 ژانویه (29 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت ریپل، 18 ژانویه (29 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت ریپل، 18 ژانویه (29 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

نمودار قیمت ریپل بعد از برخورد با سطح 0.31 دلار در روز 14 ژانویه، حرکت نزولی پله ای جدیدی را شروع کرد و حالا هم گاوها در رساندن قیمت در سطوح بالای میانگین متحرک نمایی 20 کندله (0.28 دلار) با مشکل روبرو شده اند.

در حال حاضر هر دو میانگین متحرک 20 و 50 کندله به سمت پایین متمایل شده اند و RSI هم در سطح 43 درصدی قرار گرفته و این یعنی خرس‌ها نسبت به حریف برتری داشته و جو بازار به فروش در جهش‌ها تبدیل شده است.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال ریپل 18 ژانویه (29 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال ریپل 18 ژانویه (29 دی) اختصاصی ارز سنتر

اگر RSI بتواند خط روند نزولی خود را بشکند، می‌توان انتظار حرکت صعودی نسبتا پر قدرتی را از قیمت داشت. این کار با جهش قیمت از سطوح کنونی و عبور آن از سطح مقاومت EMA20 محقق خواهد شد.

اگر نمودار قیمت بتواند خط روند نزولی الگوی مثلث متقارن خود را بشکند، می‌توان انتظار پایان دوره اصلاح را داشت. در چنین حالتی سطح مقاومت 0.31 دلار باز هم باعث واکنش نمودار خواهد شد ولی اگر این سطح هم رد شود و نمودار در سطوح بالای آن تثبیت کند، حرکت به سمت سطح مقاومت 0.38 دلار افزایش خواهد یافت.

محدوده مقاومت مستحکم 0.37 تا 0.38 دلار تا حالا سه دفعه باعث برگشت نمودار شده است. اگر این محدوده مقاومتی پشت سر گذاشته شود، نیروی محرکه افزایش خواهد یافت و این قیمت را تا 0.45 و بعد 0.6 دلار بالا می‌برد.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر مثلث کنونی بکشانند، حرکت نزولی هم نیروی محرکه جدیدی خواهد گرفت. در چنین حالتی سطح 0.21 دلار تنها سطح حمایت پیش روی نمودار خواهد بود. اگر این سطح حمایت حیاتی شکسته شود، علامت منفی بزرگی خواهد بود و این می‌تواند باعث سقوط قیمت تا 0.17 و بعد 0.11 دلار شود.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت ریپل 18 ژانویه (29 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت ریپل 18 ژانویه (29 دی) اختصاصی ارز سنتر

حال اگر نمودار قیمت از روی سطح حمایت 0.21 جهش کند، می‌توان انتظار شروع حرکت بی روند نمودار بین دو سطح 0.21 تا 0.31 دلار را داشت.

تحلیل قیمت ریپل، 18 ژانویه (29 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
رئیس دفتر رئیس‌جمهور: دولت با استخراج غیرقانونی برخورد خواهد کرد رئیس دفتر رئیس‌جمهور: دولت با استخراج غیرقانونی برخورد خواهد کرد