خانه اخبار اخبار بلاک چین تعداد نهنگ های ریپل به سرعت در حال کاهش است

تعداد نهنگ های ریپل به سرعت در حال کاهش است

تعداد نهنگ های ریپل به سرعت در حال کاهش است
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل، تعداد کیف پول های دارای پوزیشن های ریپل (XRP) به سرعت در حال کاهش هستند. داده های منتشر شده در پلتفرم های مختلف صنعت رمزنگاری حاکی از سرعت غیر قابل تصور کاهش به اصطلاح نهنگ های XRP طی روزهای گذشته هستند.

طبق برآورد Coin Metrics، پلتفرم ارائه دهنده جامع داده ها در حوزه ارزهای رمزپایه و بلاکچین، تعداد آدرس های کیف پول هایی که حداقل 1 میلیون XRP در آن نگهداری می شود، در بازه زمانی 21 دسامبر 2020 تا سوم ژانویه 2021 (1 دی تا 14 دی) از 1721 به 1567 عدد کاهش یافته است. به عبارت دیگر، به نظر می رسد که نهنگ های XRP بخش زیادی از دارایی های خود را به خاطر عدم اطمینان نظارتی به وجود آمده پیرامون ریپل، لیکوئید کرده اند.

همانطور که نمودار زیر (از Coin Metrics) نشان می دهد، قبل از سقوط اواخر ماه دسامبر 2020، آدرس های دارای 1 میلیون توکن ریپل (XRP) از اوایل سال 2019 (اواسط 97) به طور مداوم در حال افزایش بوده است. ولی اکنون، تعداد آدرس هایی که حداقل 1 میلیون XRP دارند در پایین ترین سطح خود از اکتبر 2019 (مهر 98) قرار گرفته است.

دارندگان XRP به دلیل اتهامات وارد شده از سوی SEC مبنی بر نقض مقررات توسط ریپل از طریق فروش 1.3 میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده، به شدت متضرر شده اند. پس از طرح این شکایت، با فاصله گرفتن صرافی ها و مدیران صندوق های سرمایه گذاری از رمزارز ریپل، قیمت آن بیش از 70 درصد سقوط کرد.

روز سه شنبه، شرکت سرمایه گذاری Grayscale نیز اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری Digital Large Cap خود را به طور کامل از دارایی های XRP خالی می کند. Bitwise Asset Management نیز قبل از کریسمس XRP را از دارایی های خود حذف کرد.

بر اساس داده های CoinMarketCap ، هر کدام از 15 دارایی رمزنگاری برتر جدول به استثنایXRP ، روز سه شنبه شاهد افزایش قیمت بوده اند. علاوه بر این، XRP در شرف واگذار کردن رتبه چهارم جدول به ارز لایت کوین است. در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار XRP فقط 140 میلیون دلار بیشتر از لایت کوین می باشد.

تعداد نهنگ های ریپل به سرعت در حال کاهش است

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
بیت کوین در جایگاه ۱۰ دارایی برتر دنیا قرار گرفت! بیت کوین در جایگاه ۱۰ دارایی برتر دنیا قرار گرفت!