خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بانک جی‌پی مورگان: ETF بیت کوین می‌تواند به قیمت آن ضربه بزند

بانک جی‌پی مورگان: ETF بیت کوین می‌تواند به قیمت آن ضربه بزند

بانک جی‌پی مورگان: ETF بیت کوین می‌تواند به قیمت آن ضربه بزند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

بلومبرگ گزارش داده است طبق گفته تیم تحلیلگران بانک جی‌پی مورگان، تاییدیه مورد انتظار ETF بیت کوین توسط قانونگذاران آمریکا می‌تواند به قیمت بیت کوین ضربه بزند.

رقابت ETF بیت کوین با گری‌اسکیل

تحلیلگران جی‌پی مورگان معتقدند که تایید ETF بیت کوین توسط کمیسیون SEC به ضرر بزرگترین صندوق پوشش ریسک کنونی یعنی Grayscale Investment است.

نیکلاس پانیجیرتزوقلو (Niolaos Panigirtzoglou) استراتژیست جی‌پی مورگان در این خصوص گفت:

 

blockquote

تایید ETF بیت کوین ممکن است به خروج سرمایه از گری‌اسکیل و Grayscale Bitcoin Trust منجر شود و یکه‌تازی این شرکت در عرصه سرمایه‌گذاران سازمانی بیت کوین را پایان دهد. در نتیجه، این موضوع می‌تواند به ضرر قیمت بیت کوین باشد.

blockquote

با توجه به اهمیت GBTC، خروج سرمایه از آن و از بین رفتن برتری گری‌اسکیل، تاثیرات منفی کوتاه‌مدت بر بیت کوین خواهد گذاشت.

سال گذشته، Panigirtzoglou در گزارش بانک جی‌پی مورگان به بیت کوین اشاره کرده و نقش بیت کوین به عنوان رقیب طلا را تایید کرده بود. وی در این خصوص گفته بود که در آینده، بیت کوین بخشی از سرمایه‌های موجود در طلا را جذب خواهد کرد.

گری‌اسکیل به خرید بیت کوین‌های بسیار زیاد و سایر ارزهای دیجیتال پرداخته است. تا تاریخ ۸ ژانویه (۱۹ دی)، این شرکت ۲۸.۴ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود داشته است.

هشدار قانونگذار انگلستان به سرمایه‌گذاران در خصوص بیت کوین

بلومبرگ هم‌چنین گزارش داده است که مجمع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) به سرمایه‌گذاران در خصوص ورود به عرصه ارزهای دیجیتال هشدار داده است، زیرا ممکن است به دلیل خطرات بسیار زیاد موجود در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، این افراد تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

این قانونگذار به طور ویژه به نوسان قیمت، پیچیدگی محصولات مبتنی بر ارز دیجیتال و هم‌چنین عدم وجود قانون مناسب برای محافظت از مصرف‌کنندگان اشاره کرده است.

سقوط ۲۱ درصدی قیمت بیت کوین نسبت به رکورد اخیر خود

سال جاری، بیت کوین توانست چندین رکورد قیمت جدید ثبت کند که آخرین رکورد قیمت در کانال ۴۲,۰۰۰ دلار ثبت شد.

هرچند، در آخر هفته گذشته، قیمت بیت کوین ناگهان با کاهش شدید ۲۱ درصدی مواجه شد و از ۴۰,۸۸۵ دلار به کانال ۳۲,۴۰۰ دلار رسید. با این حال، قیمت بیت کوین اندکی بازیابی شد و به ۳۴,۵۳۵ دلار افزایش یافت.

بانک جی‌پی مورگان: ETF بیت کوین می‌تواند به قیمت آن ضربه بزند

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ویلی وو: بیت کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۱ ارزش کل بازار طلا را پشت سر بگذارد ویلی وو: بیت کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۱ ارزش کل بازار طلا را پشت سر بگذارد