خانه آموزش کاربرد بلاک چین بلاکچین تا سال 2030، تقریبا 1.76 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی، اضافه می‌کند

بلاکچین تا سال 2030، تقریبا 1.76 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی، اضافه می‌کند

بلاکچین تا سال 2030، تقریبا 1.76 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی، اضافه می‌کند
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

بنا به گزارش شرکت خدمات مشاوره و اطلاعات تجاری PwC، فناوری بلاک‌چین، 1.4 درصد از اقتصاد جهانی را تشکیل می‌دهد. طی مطالعاتی که روی فناوری بلاک‌چین صورت گرفت، مشخص شد که این پلتفرم تا 10 سال آینده، تقریبا 1.76 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی می‌افزاید. 

همانطور که می‌دانید، محبوبیت روزافزون فناوری بلاک‌چین، به دلیل عدم وجود سیستمی کارآمد، مطمئن و بی‌واسطه است. طبق آمار به دست آمده، 50 درصد مدیر عاملان و فعالان سازمانی، بر این باورند که از دست رفتن اعتماد کاربران به سازمان‌های تجاری، روی روند کاری آنها تاثیر منفی می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: کمپین حمایتی مکرون برای کمک به لبنان، با استفاده از بلاکچین related_content

فناوری بلاک‌چین، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا قراردادها، اسناد هویتی، گواهینامه‌ها، سوابق و توافق نامه‌ها را بررسی کنند. علاوه بر این شرکت PwC، بلاک‌چین را در زمینه‌های دیگر مانند صنعت بهداشت، خدمات دولتی و عمومی، امور مالی، صنایع تولیدی و… آزمایش کرد. به عقیده آنها اکثر مشاغل و صنایع تا سال 2025 از فناوری بلاک‌چین استفاده خواهند کرد.

5 مورد از امکاناتی که بلاک‌چین برای ما به ارمغان می‌آورد عبارتند از:

  • منشاء بلاک‌چین
  •  خدمات مالی و پرداختی بلاک‌چین
  • هویت 
  • قرارداد و حل اختلافات
  • مشارکت مشتری

بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده، بلاک‌چین 962 میلیارد دلار به تولید ناخالصی جهانی اضافه می‌کند. خدماتی مالی و پرداختی 433 میلیارد دلار و سه مورد دیگر به ترتیب 224، 73 و 54 میلیارد دلار اضافه خواهند کرد. 

بیشتر بخوانید: ایجاد بازار مالی بین زنجیره‌ای با استفاده از فناوری بلاک‌چین related_content

تا پایان سال 2021 ، بلاکچین 66 میلیارد دلار به اقتصاد جهانی اضافه خواهد کرد. تأثیر بلاک‌چین تا سال 2025 تقریبا 6.5 برابر افزایش و به 422 میلیارد دلار خواهد رسید.

انتظار می‌رود چین و ایالات متحده تا سال 2030 از طریق گسترش استفاده از بلاک‌چین، به ترتیب 440 و 407 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی خود اضافه کنند، در حالی که آلمان، هند، ژاپن و انگلیس دیگر قطب‌های برتر نوآوری در بلاک‌چین هستند.
 

بلاکچین تا سال 2030، تقریبا 1.76 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی، اضافه می‌کند

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید! به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید!