خانه اخبار هک و کلاهبرداری هکرها به کیف پول Guarda حمله کردند

هکرها به کیف پول Guarda حمله کردند

هکرها به کیف پول Guarda حمله کردند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ارز دیجیتال ارز دیجیتال

پاول سوکولوف (Paul Sokolov)، مدیرعامل کیف پول گاردا، در بیانیه‌ای که در وب‌سایت این کیف پول منتشر شد رخنه امنیتی اخیر این کیف پول را تشریح کرده است. این رخنه امنیتی هفته گذشته در کیف پول تحت وب گاردا رخ داد و هنوز مشخص نیست که چه میزان از دارایی کاربران به سرقت رفته است.

به گزارش ارزدیجیتال و طبق بیانیه‌ای که در وب‌سایت گاردا منتشر شده است، این حمله از طریق رخنه در ارائه‌دهنده خدمات میزبانی گوددی (GoDaddy) انجام گرفته است. گوددی یکی از ارائه‌دهندگان مشهور خدمات میزبانی و دامنه است که بسیاری دیگر از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال هم از آن استفاده می‌کنند. طبق گزارش‌ها، هکرها با در اختیارگرفتن کنترل حساب کاربری گاردا در گوددی، موفق شده‌اند که دی‌ان‌اس‌های (DNS) موجود را تغییر دهند و کاربران را به یک صفحه ورود تقلبی هدایت کنند.

سوکولوف عنوان می‌کند که صبح ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۰ دی) احراز هویت دو عاملی حساب آنها در گوددی غیر فعال شده است. داده‌های گوددی هم نشان می‌دهد که پیش از این اتفاق، کسی وارد حساب کاربری گاردا در این وب‌سایت نشده بود. پس از غیرفعال‌شدن احراز هویت دو عاملی، هکرها شماره تلفن، آدرس ایمیل و کلمه عبور (PIN) حساب را تغییر داده‌اند. سوکولوف با انتشار تصویری گفت که پیش از حذف احراز هویت دو عاملی، آخرین ورود به حساب گواردا در گوددی به تاریخ ۲ دسامبر  (۱۲ آذر) باز می‌گردد.

او در ادامه افزود که پس از در اختیار گرفتن کنترل حساب گاردا در گوددی، دی‌ان‌اس‌های آدرس‌های «Guarda.con» و «Guarda.com» تغییر کرد. با تغییر این اطلاعات، کاربران به صفحه‌ای راهنمایی می‌شدند که دقیقاً مشابه صفحه اصلی گاردا بوده است. به این ترتیب تعدادی از کاربران اطلاعات خود را در اختیار هکرها قرار داده‌اند.

سولوکوف اعلام می‌کند که پس از اطلاع از این رخنه امنیتی، بلافاصله از طریق تمام راه‌های ارتباطی نظیر فیس‌بوک، تلگرام و توییتر به کاربران خود اطلاع داده شد که تا اطلاع ثانوی از گاردا استفاده نکنند. او در ادامه می‌نویسد:

 

blockquote

در عرض ۳۰ دقیقه، تمام مدارک موردنیاز به گوددی ارسال شد تا دسترسی به حساب گواردا را به آنها بازگردانند. من [سولوکوف] هم از طریق تلفن با پشتیبانی گوددی در حال صحبت بودم و به آنها التماس می‌کردم که حداقل تا زمانی که به درخواست ما رسیدگی می‌کنند، دامنه را در حالت غیرفعال نگه دارند. متأسفانه هیچ کمک یا راهکاری از طریق تیم گوددی به ما ارائه نشد.

blockquote

سولوکوف در بخش دیگری از این بیانیه می‌نویسد که به پلیس سایبری استونی اطلاع داده است تا در تحقیقات به آنها کمک کنند. او در ادامه می‌نویسد:

 

blockquote

در همین حین که منتظر پاسخ گوددی بودیم، سعی کردیم تا دسترسی هکرها را از طریق کلودفلیر (Cloudflare) قطع کنیم که مشخص شد آنها دامنه را با کلودفلیر خودشان همگام‌سازی کرده‌اند. به‌لطف مهندسان خود، موفق شدیم سرعت وب‌سایت تقلبی را کند و از فعالیت آنها جلوگیری کنیم. تقریباً در ۹۰ درصد زمان‌ها (از زمان اطلاع پیداکردن تیم گاردا)، دسترسی به این وب‌سایت تقلبی ممکن نبود.

blockquote

سولوکوف می‌گوید حدود ۱۰ ساعت پس از اطلاع از این اتفاق، دسترسی به دامنه خود در گوددی را پس گرفتیم و بلافاصله دی‌ان‌اس‌های خود را روی آن تنظیم کردیم. پس از اطمینان از عملکرد بدون اشکال وب‌سایت، فعالیت گاردا از سر گرفته شد و این کیف پول در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی این خبر را اعلام کرد.

گاردا اعلام کرده است افرادی که سرمایه‌های خود را به‌واسطه این رخنه امنیتی از دست داده‌اند می‌بایست از طریق ارسال تیکت، پشتیبانی را مطلع کنند.

کاربران موظف هستند آدرس‌ها، مقدار ارزهای جابه‌جا‌شده و هش تراکنش‌های مذکور را در تیکت خود ذکر کنند. کاربران در پیام خود همچنین باید به‌صورت دقیق اعلام کنند با اشتراک‌گذاری اطلاعات ارسالی آنها با پلیس مشکلی نخواهند داشت.

گاردا اعلام کرده است که هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه چه میزان از سرمایه کاربران به سرقت رفته است در اختیار ندارند. نباید فراموش کرد که این رخنه امنیتی از سمت گاردا نبوده است و هکرها با دسترسی به اطلاعات دامنه گاردا کاربران را به یک صفحه تقلبی هدایت کرده‌اند.

هکرها به کیف پول Guarda حمله کردند

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تنها در یک روز ۶۸.۳ میلیارد دلار کریپتو معامله شده است تنها در یک روز ۶۸.۳ میلیارد دلار کریپتو معامله شده است