خانه اخبار اخبار بلاک چین آلمان قابلیت مدیریت و ردیابی زنجیره تامین توسط VeChain را تایید کرد

آلمان قابلیت مدیریت و ردیابی زنجیره تامین توسط VeChain را تایید کرد

آلمان قابلیت مدیریت و ردیابی زنجیره تامین توسط VeChain را تایید کرد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

با در نظر گرفتن پیشرفت‌های چشمگیری که VeChain در چند سال گذشته داشته است، به رسمیت شناخته شدن آن توسط یکی از دفاتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان (BSI)، رویداد بزرگی به حساب می‌آید. بر اساس گزارش BSI، این سازمان 300 بلاک چین را به منظور پیدا کردن راه‌هایی برای بکارگیری این تکنولوژی در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد که در نهایت تنها هشت پروژه از 300 بلاکچین اولیه انتخاب شدند. VeChain نیز توانست به دلیل ارائه ابزارهای هوشمند مدیریت و ردیابی زنجیره تامین، به لیست 8 بلاک چین برتر BSI راه پیدا کند.

برتری بلاکچین‌های VeChain، ESO، Corda 

BSI اداره‌ی امنیت سایبری ملی آلمان است که مسئول مدیریت امنیت کامپیوتری و ارتباطی در این کشور می‌باشد. آنها 300 بلاک چین را به منظور پیدا کردن راه‌هایی برای به کار بردن تکنولوژی بلاک چین در زمینه‌های مرتبط مطالعه کرده‌اند. آن‌ها مرتبط و کاربردی بودن، امنیت و قابلیت‌های بلاکچین‌های مورد نظر را با قضاوت از روی تعداد رخنه‎‌های ثبت شده بررسی کردند تا پروژه‌های با کیفیت را شناسایی کنند.

برای این کار به کد‌های منبع همه‌ی پروژه‌های انتخاب شده به منظور بررسی دستی و تحلیل عیب‌ها، ثبات، انطباق و کیفیت آنها نیاز بود. در نتیجه‌ی تحلیل کامل آن‌ها، تنها هشت پروژه از 300 بلاکچین اولیه انتخاب شدند. Vechain، EOS، و Corda به دلیل مرتبط و کاربردی بودن بسیار زیاد شان برجسته شدند.

بیشتر بخوانید: قراردادهای هوشمند (Smart Contract) related_content

به طور مشخص، گزارش BSI متوجه شد که ابزارهای مدیریت زنجیره تامین VeChain هوشمندانه بودند در حالی که توان عملیاتی بلاکچین EOS می‌تواند برای اجرای برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) استفاده شود. در این بین، سیستم سلامت آلمان می‌تواند از بلاک چین Corda به منظور برخی کاربردها استفاده کند.

Corda یک بلاکچین متن‌باز است و به کسب و کارها این اجازه را می‌دهد که با استفاده از قراردادهای هوشمند و حریم خصوصی بسیار قوی، به معامله بپردازند. 

ToolChain

VeChain یک پلتفرم بلاکچین است که برای برآوردن نیازهای سرمایه‌گذاری طراحی شده است و روی ساختن راه حل‌هایی که مدیریت زنجیره تامین را از طریق شفافیت و قابلیت ردیابی بهتر، تسهیل می‌کنند متمرکز شده است. این پلتفرم مجموعه‌ای از مسائل در سایر زیربخش‌های اصلی مثل صنعت اتومبیل را نیز حل می‌کند.

موثرترین عامل در موفقیت VeChain، پذیرش گسترده پلتفرم سرویس‌دهی بلاک چین ToolChain بوده است. ToolChain بلاکچین VeChain’s Thor را برای ارائه‌ی سرویس‌های متنوع به کسب و کارها قوی‌تر می‌کند، بنابراین مقبولیتش افزایش می‌دهد. خلاصه‌ای از گزارش BSI (ترجمه شده از آلمانی):

 

blockquote

همانند اتریوم، VeChain ترکیبی از تکنولوژی پایه و رمزارز است. بلاکچین VeChain قصد دارد اطلاعات مربوط به محصولات مشخصی را ذخیره کند. برخلاف Origin Trail، بلاک چین VeChain به طور چشمگیری سرمایه بیشتری دارد و توسط انواع شرکت‌های بزرگ حمایت می‌شود. تحقیق و بررسی VeChain و OriginTrail زمینه‎‌ی کاربرد «مدیریت زنجیره تامین» را پوشش می‌دهد.

blockquote

تلاش‌هایی برای قابلیت ردیابی در چین

در 6 ژوئن 2020، رسانه‌ها گزارش دادند که VeChain با شرکت تابعه‌ی Shenzhen Yu Hong Thai Foods Co. Ltd، یعنی Meijiada Fresh Foods همکاری کرده است تا پلتفرم ردیابی غذایش را با استفاده تکنولوژی VeChain ToolChain قوی‌تر کند. برای افزایش بیشتر شفافیت و قابلیت ردیابی، Sam’s Club China اعلام کرد که یک پلتفرم ردیابی به نام پلتفرم ردیابی بلاک چین Sam’s Club را بر اساس بلاک چین VeChain راه‌اندازی کرده است.

آلمان قابلیت مدیریت و ردیابی زنجیره تامین توسط VeChain را تایید کرد

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند! ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!