خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین پیتر شیف درس مهمی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین گرفت!

پیتر شیف درس مهمی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین گرفت!

پیتر شیف درس مهمی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین گرفت!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی
به مقاله گوش دهید

تقریبا 60 درصد از 13000 نفر در یک نظرسنجی گفتند که اگر قیمت بیت‌کوین به بیش از 10 هزار دلار نرسید، به هیچ وجه حاضر به فروش آن نیستند. بیت‌کوین بار دیگر در تغییر نظر منتقد سرسخت خود یعنی پیتر شیف موفق شده، چون توانست تازه‌ترین تلاش وی برای بی اعتبار ساختن این ارز دیجیتال را هم شکست دهد.

چهاردهم جولای پیتر شیف در توییتر یک نظرسنجی به راه انداخت و از کاربران پرسید که تا چه مدت بیت‌کوین باید زیر 10000 دلار معامله شود تا حاضر به فروش آن شوند؟

"تا آخر عمر نگه می‌دارم"

با اینکه در زمان نگارش این مقاله، تا پایان نظر سنجی شیف 18 ساعت باقی مانده ولی بیش از 13000 نفر در نظرسنجی یکی از منتقدان سرسخت بیت‌کوین، شرکت کرده‌اند. او در ابتدای پرسش خود با جمله "این سوال برای دارندگان بیت‌کوین است"، مخاطبین هدف خود را مشخص کرد و گفت:

 

blockquote

تا چه مدت دیگه قیمت بیت‌کوین باید زیر 10000 دلار معامله بشه تا شما تسلیم بشید و بفروشید؟پیتر شیف

blockquote

شیف چهار جواب برای سوال خود ارائه داد: یک سال، سه سال، ده سال، تا زمان مرگ! گزینه "تا آخر عمر نگه می‌دارم" توانست با 58 درصد، بیشترین رای را بیاورد.

احتمالا نتیجه این نظرسنجی چیزی نبود که شیف به دنبالش باشد. او چندی پیش در یک نظرسنجی بیت‌کوین را مقابل طلا قرار داده بود و شرکت کنندگان در آن نظرسنجی هم معتقد بودند که هم طلا و هم بیت‌کوین به رشد خود ادامه خواهند داد، در حالیکه نرخ طلا/دلار با قیمت 1800 دلار و در بالاترین حد خود در 9 سال گذشته، معامله می‌شد.

هواداران بیت‌کوین علاقه ای به طلا ندارند

نظرسنجی‌های توییتری به خاطر آسیب پذیری در برابر دستکاری رای‌ها، به طور کلی چندان قابل اعتماد نیستند. به عنوان مثال، هواداران بیت‌کوین همواره گزینه مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند تا اعتبار بیت‌کوین را به شیف نشان دهند.

خود شیف هم با توجه به انگیزه‌هایش، به نظر می‌رسد قصد ندارد تردید خود را کنار بگذارد. با وجود حمله‌های پی در پی به بیت‌کوین، او مقدار کمی از این ارز دیجیتال را در اختیار دارد، زیرا وقتی موقتا رمز عبور کیف پول خود را از دست داده بود، بسیار ناامید شده بود! البته بعد از آن دوباره توانست دسترسی خود را بازیابد.

با وجود بالا گرفتن رقابت بیت‌کوین و طلا، شیف از بیت‌کوین استفاده می‌کند تا شرکت معاملات طلای خود، SchiffGold را بیشتر مطرح کند تا سرمایه‌گذارانی که به دنبال مقصدی امن برای سرمایه خود هستند را جذب کند.

البته برخی هم معتقدند که این دو دارایی شانس برابری برای رقابت ندارند. هفته گذشته رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب معروف "پدر پولدار، پدر بی‌پول" در مصاحبه‌ای گفت که معتقد است با محبوب‌تر شدن ارزهای دیجیتال، هواداران طلا هم "عقب خواهند کشید."

پیتر شیف درس مهمی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین گرفت!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 31 اکتبر (10 آبان) تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 31 اکتبر (10 آبان)