خانه آموزش کاربرد بلاک چین بانک فدرال تایلند، 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را در بلاک‌چین IBM عرضه می‌کند!

بانک فدرال تایلند، 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را در بلاک‌چین IBM عرضه می‌کند!

بانک فدرال تایلند، 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را در بلاک‌چین IBM عرضه می‌کند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
نادیا سالب زاده نادیا سالب زاده

بانک فدرال تایلند، اولین پلتفرم اوراق قرضه پس انداز مبتنی بر بلاک‌چین را راه اندازی کرده است. این بانک برای راه اندازی پلتفرم خود از فناوری بلاک‌چین IBM، شرکت فناوری چند ملیتی آمریکایی که در زمینه تامین قطعات کامپیوتری فعالیت می‌کند، استفاده کرده است.

به گزارش شرکت IBM در تاریخ 5 اکتبر 2020، تنها دو هفته پس از راه اندازی این پلتفرم جدید، بانک مرکزی تایلند موفق به فروش 1.6میلیارد دلار اوراق قرضه پس انداز شد.

این پلتفرم با بهره گیری از فناوری بلاک‌چین در IBM Cloud که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، می‌تواند فرایند عرضه اوراق قرضه را تسریع و روندی را که قبلاً 15 روز زمان می‌برد را تنها در 2 انجام دهد.

این سیستم همچنین در تسهیل فرایند عرضه و کاهش هزینه‌های آن کارآیی بالایی دارد. در گذشته، فرایند فروش اوراق قرضه پس انداز دولتی بسیار پیچیده، وابسته به ارگان‌های دولتی و وقت گیر بود. علاوه بر این به دلیل اینکه اغلب با سیستم دستی صورت می‌گرفت، خطاهای زیادی در آن رخ می‌داد اما فناوری بلاک‌چین توانسته تا حد زیادی اینگونه مشکلات را رفع کند.

بیشتر بخوانید: استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال related_content

IBM و بانک مرکزی تایلند، با هفت موسسه دیگر از جمله دفتر مدیریت بدهی عمومی، شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار تایلند، انجمن بازار اوراق قرضه و چهار بانک دیگر همکاری می‌کنند. هدف این بانک گسترش استفاده از این سیستم برای فروش اوراق قرضه به سرمایه‌گذاران جزئی و عمده است.

بانک مرکزی تایلند به طور حرفه‌‌ای در فضای بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال فعالیت داشته است. این بانک همچنین برای راه اندازی ارز دیجیتال خود (بات دیجیتال)، آزمایشات متعددی انجام داد و به بررسی دقیق آن با کمک شرکت‌های دیگر پرداخت. 

خوب است بدانید که از این ارز دیجیتال، برای معاملات سازمان مالی هنگ کنگ نیز استفاده می‌شود. بانک تایلند همچنین در حال پیگیری قراردادهای هوشمند و موارد استفاده غیرمتمرکز مالی برای ارز دیجیتال خود می‌باشد.

بانک فدرال تایلند، 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را در بلاک‌چین IBM عرضه می‌کند!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
درآمدزایی به روش پوزیشن‌های شورت و لانگ درآمدزایی به روش پوزیشن‌های شورت و لانگ