خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین تلاش موسسات حقوقی برای افتتاح کیف پول‌های بیت کوین

تلاش موسسات حقوقی برای افتتاح کیف پول‌های بیت کوین

تلاش موسسات حقوقی برای افتتاح کیف پول‌های بیت کوین
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

در پاسخ به نفوذ هکرها، برخی موسسه‌های حقوقی تصمیم گرفته‌اند برای پیشگیری از حمله‌ی ‌آن‌ها کیف پول‌های بیت کوین را روانه بازار کنند.

افتتاح کیف پول های بیت کوین

 جان سوینی، رئیس IT و موسسه مشاور امنیتی سایبری Logic Force مدعی شد که حساب‌ها برای برطرف کردن ویروس‌ها به عنوان آخرین پناهگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند و احتمالا این اقدام تنها بخشی از برنامه عملیاتی گسترده آن‌ها باشد.  

از نظر سوینی، این تصمیم بر خلاف اینکه واکنشی باشد، پیشگیرانه است. با این حال، چگونگی مقابله با ویروس هنگام هک شدن مشخص نیست. حتی هیچ تضمینی وجود ندارد که هکرها پس از موافقت با خواسته‌هایشان اطلاعاتی که از راه نفوذ در سیستم به دست آورده‌اند را منتشر کنند.

به گفته‌ی کارشناس امنیت سایبری، برخی از موسسه‌ها ماه‌ها در تلاش هستند تا اطلاعات هکرها را بازیابی کنند. حتی پس از آن، ممکن است اطلاعات در معرض خطر قرار بگیرند، و توافقنامه‌های بین مشتریان و موسسه‌ها را بی‌فایده و جزئیات مهم را افشا کند.

تازه ترین خرابکاری امنیتی اوایل امروز گزارش شد. یک موسسه حقوقی خارجی که به مشتریان ثروتمند خدمات رسانی می‌کند مورد حمله گروهی از هکرها قرار گرفت. این موسسه که توسط Appleby در برمودا پشتیبانی می‌شود منتظر اقدام بعدی هکرها خواهد بود. احتمالا هکرها اطلاعات ربوده شده را فاش کنند یا اقدام به باج گیری کنند.

بیشتر بخوانید: روانشناسی معاملاتی بیت کوین

به گفته‌ی سوینی این موضوع یک مسئله مهم برای امنیت موسسه های حقوقی است که باید مهار شود. داده‌ها اغلب از طریق ایمیل‌های رمزنگاری نشده ارسال می‌شوند. برخی از داده‌هایی که از طریق چنین اقدامی بدست می‌آیند برای طرفین ارزشمند است. سوینی درباره‌ی روند رو به رشد این ابتکار می‌گوید:

پیش بینی ما این است که هکرها اقدامات پیچیده‌تری برای نفوذ در موسسه‌هایی که با مشتریان بسیار برجسته کار می‌کنند اتخاذ کنند، مشتریانی که آی پی یا اطلاعات تجاری آن‌ها بسیار با ارزش است.

مشکل این است که مجرمان سایبری اغلب قادر هستند هیچ رد و نشانی از خود به جای نگذارند. با این تفاسیر بعید به نظر می‌رسد که بتوان آن‌ها را شناسایی و دستگیر کرد. سوینی معتقد است، این نشان دهنده‌ی یک طرح خطرپذیر/ پاداش دار است که کاملا به سود مجرمان سایبری است. 

بیشتر بخوانید: نگاهی مختصر به کیف پول‌های بیت کوین

با این وجود، برخی موسسه‌ها دارای کیف پول دیجیتال پر از پول هستند تا آن‌ را صرف هزینه مبارزه با هکرها کنند و به نظر می‌رسد با این کار قصد دارند در کنار صنایع قانونی هدف دیگری را دنبال کنند. روشن است که موسسه‌ها با در اختیار داشتن چنین پولی قصد دارند ویروس‌ها را از بین ببرند.

با این حال، سوینی از موسسه‌ها می‌خواهد که برای افزایش امنیت و جلوگیری از بروز خطرات حمله‌ی آنلاین اقدام کنند. در صنایع حقوقی کمبود بودجه مشاهده نمی‌شود. بنابراین، هیچ توجیهی بابت کم کاری در به روز رسانی کردن تکنیک‌های رمزگذاری و همچنین راه حل‌های مناسب برای بازیابی اطلاعات مهم پذیرفتنی نیست. همان طور که همه می‌گویند، پیشگیری بهتر از درمان است.

تلاش موسسات حقوقی برای افتتاح کیف پول‌های بیت کوین

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد! دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!