خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ۵ عامل مهم که نشان دهنده چشم‌اندازی مثبت برای بیت کوین هستند!

۵ عامل مهم که نشان دهنده چشم‌اندازی مثبت برای بیت کوین هستند!

۵ عامل مهم که نشان دهنده چشم‌اندازی مثبت برای بیت کوین هستند!
زمان مطالعه : 5 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

در حال حاضر چشم انداز کلان اقتصادی به شدت نامشخص و نا مطمئن است. اما حتی با افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش ارزهای سنتی، باز هم دلایل بسیار زیادی برای خوش بین بودن به بیت کوین وجود دارد. در این مقاله به ۵ مورد درباره اینکه هم چنان می‌توان به این ارز دیجیتال خوش بین بود پرداخته ایم.

۱- افزایش ۱۰ برابری قیمت بیت کوین طی یک الی دو سال پس از هاوینگ

علیرغم عدم قطعیت پیرامون هاوینگ بیت کوین و این موضوع که قیمت کمتر از انتظار بیت کوین ممکن است منجر به خروج ماینرها و آسیب پذیر شدن این شبکه شود، باز هم "PlanB" یکی از سرمایه گذاران و تحلیلگران ارز دیجیتال در خصوص هاوینگ بیت کوین مطمئن است.

وی معتقد است که هاوینگ پیش رو همانند دو هاوینگ گذشته عمل خواهد کرد. این هاوینگ نه تنها به ما اندیکاتورهای فاندامنتال را خواهد آموخت، بلکه باعث افزایش ۱۰ برابری قیمت طی دو سال آتی خواهد شد.

طبق مدل انباشت به جریان، "PlanB" افزایش قیمت ۱۰ برابری را طی دو سال پس از هاوینگ پیش بینی می‌کند.

۲- هیچکس نمی‌تواند بیت کوین شما را مسدود کند

این مفهومی است که احتمالا تاکنون کاملا مشخص شده است. اما در دوران عدم قطعیت و نامطمئنی اقتصاد جهانی که بانک ها، محدودیت برداشت را اعمال می‌کنند و حتی می‌توانند حساب شما را مسدود کنند، باید به یاد داشته باشید که هیچکس نمی‌تواند بیت کوین شما را مسدود کند و همواره در کیف پول شما ذخیره خواهد ماند.

در واقع هیچ عامل متمرکز و مرکزی نمی‌تواند در تراکنش های شما اختلال ایجاد کند. JP که یکی از طرفداران بیت کو‌ین می‌باشد توییت کرده است که حساب بانکی او به دلیل اقدامی که از نظر بانک مناسب نبوده است مسدود شده است. این اقدام چیزی نبود به جز خرید بیت کو‌ین. وی با طعنه بیان کرده است:

این اقدام به من یادآوری می‌کند که اصلا چرا به خرید بیت کوین پرداخته ام.JP از طرفداران بیت کوین

۳- بیت کوین یک انتخاب است، نه یک اقدام اجباری نظیر ارزهای سنتی

استیفن کول (Stephen Cole) یکی از سرمایه گذاران بیت کوین بیان کرده است که بیت کوین فراتر از انتقال ارزش بدون واسطه یا روشی کارآمد برای پس انداز است. بیت کو‌ین در واقع یک انتخاب آگاهانه برای خروج از سیستم کنونی است. وی در این خصوص گفت:

بیت کوین حق رای، اعتراض و تنها روشی است که می‌توانم در مقابل سیستم از کار افتاده، فاسد و زیان بار کنونی مبارزه کنم.استیفن کول

۴- بیت کوین فارغ از عوامل مرکزی و متمرکز است

از آنجایی که ادامه چاپ پول توسط صندوق ذخیره فدرال برای خروج شرکت های بزرگ و بانک های مرکزی سراسر جهان از بحران نشان داده است که ارزهای سنتی سرانجام با کاهش ارزش و در نتیجه تورم تدریجی مواجه می‌شوند. 

از آنجایی که ادامه چاپ پول توسط صندوق ذخیره فدرال برای خروج شرکت های بزرگ و بانک های مرکزی سراسر جهان از بحران نشان داده است که ارزهای سنتی سرانجام با کاهش ارزش و در نتیجه تورم تدریجی مواجه می‌شوند. 

بسیاری از مردم نیز هم چنان متوجه این موضوع نیستند که افزایش ۲۰ درصدی موجودی پول در واقع به معنای افزایش ۲۰ درصدی مالیات به دلیل افزایش قیمت ها می‌باشد.

در این دوران باید به خاطر داشت که هیچکس نمی‌تواند در امور بیت کو‌ین مداخله کند و باعث کاهش ارزش دارایی های مردم شود. آیا می دانید چه مقدار بیت کو‌ین برای ضمانت و خروج شرکت ها از چرخه اقتصاد صادر شده است؟ دقیقا صفر بیت کو‌ین.!

بیشتر بخوانید: تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود

۵- عدم ارتباط بیت کوین به بازارهای بورس

علیرغم روندهای مشابه اخیر بین بازارهای ارز دیجیتال و بازارهای بورس، اسکات ملکر (Scott melker) مشاور معاملات ارز دیجیتال هم چنان اذعان می‌کند که این دو بازار ارتباطی با یکدیگر ندارند.

آشوب اقتصادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است بالاخره از بین خواهد رفت و مشاهده خواهیم کرد که در بلندمدت، بیت کو‌ین و بازارهای بورس هر کدام مسیر خود را ادامه خواهند داد.

بنابراین به خاطر داشته باشید با اینکه شرایط جهان به نظر خوب نمی‌رسد اما دلایل بسیار زیادی برای خوش بین بودن به بیت کو‌ین وجود دارد که فقط به ذکر ۵ مورد از آن پرداختیم.

۵ عامل مهم که نشان دهنده چشم‌اندازی مثبت برای بیت کوین هستند!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
تراکنش‌های روزانه اتریوم، از مرز یک میلیون رد شد! تراکنش‌های روزانه اتریوم، از مرز یک میلیون رد شد!