خانه اخبار اخبار جهان ابداع اولین نسخه GPU ماینینگ توسط ساتوشی ناکاموتو

ابداع اولین نسخه GPU ماینینگ توسط ساتوشی ناکاموتو

ابداع اولین نسخه GPU ماینینگ توسط ساتوشی ناکاموتو

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین به تازگی اسنادی مبنی بر اینکه ساتوشی از ابتدا برای جلوگیری از هک شدن بیت کوین به فکر استفاده از ماینینگ گرافیکی یا GPU بوده رونمایی کرده است.

این روزها از لازلو هانیک بخاطره انجام اولین تراکنش با بیت کوین و ماجرای خرید پیتزای بیت کوین اخبار زیادی به گوشمان رسیده است. او همچنین در پروژه بکارگیری کارت های گرافیکی برای استخراج بیت کوین و مقابله با هک شدن با ساتوشی از سال 2010 همکاری داشته است. لازلو گفته که ساتوشی نه تنها به عنوان اولین نفر این سیستم را پیاده سازی کرده، بلکه چند نسخه از الگوریتم اولیه ماینینگ را نیز همگام سازی کرده است.

ساتوشی : برای الگوریتم ماینینگ بیشتر وقت بذار

ساتوشی ناکاموتو در ایمیلی که به لازلو هانیک زده بود از او خواسته که برای نوشتن الگوریتم ماینینگ GPU بیشتر زمان بگذارد و عجله نکند.

از تو می خواهم که بیشتر به این مسئله دقت کنی! من برایم مهم نیست که حجم انباشت و ذخیره بیت کوین بالا رود، یا از احتکار آن ثروت بوجود آید. مسئله ای که جذاب است امکان دانلود و استخراج راحت آن توسط یک لپ تاپ خانگی است.ساتوشی

هانیک متوجه شده بود که ساتوشی از همان روز اول می دانست که ماینینگ در آینده تبدیل به صنعت بزرگی خواهد شد و حساسیت او بی مورد نبوده و برای همین به دنبال نوشتن الگوریتم های با ثبات و مطمئن تری بود. هنگامی که هانیک بابت این موضوع از ساتوشی معذرت خواهی کرد او در جواب گفت که فقط آن ایمیل را از بین ببرد و فکر تازه ای بکند.

ساتوشی در مورد هک 51 درصدی نگران بود

بعد از گذشت مدتی هانیک در ایمیلی که به ساتوشی زد نسخه ابتدایی کد مخصوص استخراج GPU را برای ساتوشی ارسال کرد. ساتوشی در جواب ایمیل او نسخه ای که خودش آماده کرده بود را فرستاد و به این نکته اشاره کرد که هدف اصلی او از تهیه این الگوریتم دفاع و حفاظت شبکه استخراج از حمله هکر هاست.

بیشتر بخوانید: 12 فیلم برای معرفی بیت کوین و بلاک چین

هانیک بعد از دیدن ایمیل او متوجه شد که مهمترین مسئله ای که برای ساتوشی اهمیت دارد در وهله اول امنیت شبکه و دفاع از فرآیند استخراج توسط ماینر هاست.

سرجیو لرنر جزء اولین نفراتی بود که این امکان را پیدا کرد تا راجع به فرآیند استخراج اولین بلوک های ماین شده توسط ساتوشی تحقیق کند و او نیز تایید کرد که ساتوشی بلوک های ابتدایی را توسط کارت های گرافیکی GPU استخراج کرده است.

ایده محافظت و بالا بردن امنیت شبکه توسط ساتوشی در برابر حمله 51 درصدی هکرها نشان دهنده برنامه ریزی و پیاده سازی شبکه بیت کوین از سال ها قبل بوده است. 

ابداع اولین نسخه GPU ماینینگ توسط ساتوشی ناکاموتو

در این باره بیشتر بخوانید

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • امین فرقانی امین فرقانی
    forward-like 14 تیر 99

    مرسی از تیم عالی و قویه ارز سنتر